خدمات بازرگانی تاجر
حمل و نقل بین المللی دریایی با بهترین کیفیت توسط شرکت خدمات بازرگانی تاجر

حمل و نقل بین المللی دریایی با بهترین کیفیت توسط شرکت خدمات بازرگانی تاجر

حمل و نقل بین المللی دریایی با بهترین کیفیت توسط شرکت خدمات بازرگانی تاجر

 

شرکت خدمات بازرگانی تاجر با کمک شرکای تجاری خود در چین و ایران، امکان ارائه خدمات حمل و نقل بین المللی دریایی به بازرگانان و صاحبان کسب وکار را دارد. عمدتا این خدمت به دو صورت EXW یا FOB انجام می شود. 

تاجر می تواند در حمل و نقل بین المللی دریایی بار شما را به دو صورت زیر به یکی از بنادر جنوبی کشور برساند و از طریق ترخیص کاران خود بار شما را ترخیص کرده و درب محل کارتان به شما تحویل دهد. عملا می توان گفت خدمات حمل و نقل بین المللی دریایی تاجر درب به درب می باشند. ما به دو صورت FCL و LCL می توانیم بار شما را به ایران ارسال کنیم.

 


برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه حمل و نقل بین المللی دریایی با ما تماس بگیرید

 

02188383579

 

 

حمل و نقل کارآمد به طور قطع از عوامل افزایش تجارت بین المللی است. در این میان حمل و نقل دریایی نقش تاثیرگذاری در ارائه خدمات مفید در انجام تجارت بین المللی موفق ایفا می کند. حمل و نقل دریایی در جابجایی کالا در تجارت های بین المللی تقریبا 90 درصد سهم کل تجارت بین المللی را به خود اختصاص داده است.

آنچه که امروزه نماد پیشرفت و توسعه محسوب می شود، موضوع جهانی فکر کردن و جهانی عمل کردن است. تجارت و داد و ستد نیز زمانی جهانی است که حمل و نقل نیز در بعدی جهانی معنا پیدا کند. در این راستا، باید گفت که تجارت بدون حمل و نقل مفهوم جهانی ندارد.

حمل و نقل دریایی به علت تاثیری که بر قیمت تمام شده کالا می گذارد، جایگاه ویژه ای در کشورها پیدا کرده و توجه به این موضوع در عرصه فعلی تجارت آزاد و همچنین رقابت بسیار زیاد بین صاحبان صنایع، نقشی حیاتی دارد.

در جهان امروزی حمل و نقل دریایی و جابجایی کالا از راه دریا، حلقه ای حیاتی در زنجیره اقتصاد بازار بوده و به دلیل مزیت های بسیاری که دارد یکی از مناسب ترین روش های حمل و نقل محسوب می شود. از جمله این مزیت ها می توان به هزینه پایین حمل کالا، پرداخت وجه در مقابل اسناد معتبر و سرعت عمل در حمل حجم بالایی از کالا اشاره کرد.

 

ارسال کالا از راه دریا

حمل و نقل دریایی به طور عمده در مورد کالاهای با حجم بالا صورت می گیرد. در این نوع حمل و نقل، مدت زمان بیشتری برای ارسال کالا نیاز است، به همین جهت کالاها باید به گونه ای باشند که کیفیت آنها در طول زمان حمل و نقل دستخوش تغییرات نشود.

در حمل و نقل بین المللی دریایی، عواملی همچون نوع کالا، طول مسیر انتقال و... تعیین خواهد کرد که از کدامیک از وسایل دریایی مانند نفتکش، لنج و غیره باید برای ارسال کالا استفاده کرد.

 

حمل و نقل بین المللی دریایی در ایران

کشور ایران از 3000 کیلومتر خطوط دریایی بهره مند است. علاوه بر این دسترسی به آب های آزاد از طریق اقیانوس هند، قرار گرفتن در مسیر کویدورهای غرب، شرق و شمال و همچنین دسترسی به دریای خزر در شمال کشور و خلیج فارس و دریای عمان در جنوب نیز از امتیازات مهم جغرافیایی ما به شمار می رود.

قسمت اعظم تجارت دریایی ایران از طریق آب های جنوب کشور انجام می گیرد. کشورهای چین، امارات متحده عربی و کره جنوبی به ترتیب اصلی ترین کشورها در زمینه واردات کالا به کشور ما هستند. بیشتر این کالاها را مواد اولیه، تجهیزات مورد نیاز در زمینه پزشکی، ورزشی و راهسازی، خودرو و قطعات آن، قطعات و تجهیزات هواپیما و کشتیرانی تشکیل می دهد.

 

مهم ترین بنادر ایران در حمل و نقل بین المللی دریایی

بنادر جنوب کشور ایران بخاطر دسترسی به دریای عمان، خلیج فارس و اقیانوس هند جزء بنادر بسیار مطرح در سطح جهانی به شمار می روند. بندر چابهار در شمال دریای عمان به دلیل موقعیت استراتژیکی که برای ترانشیپ و ترانزیت کالاهای مختلف دارد از جمله بنادر بسیار مهم حوزه خلیج فارس و افغانستان و آسیای میانه است.

همچنین بندرهای امام خمینی و شهید رجایی نیز از مهم ترین و پرتردد ترین بندرهای حوزه صادرات و واردات کالا محسوب می شوند.

 

مزایای حمل و نقل بین المللی دریایی

مهم ترین ویژگی حمل و نقل بین المللی دریایی، امکان ارسال محموله های سنگین و با حجم زیاد به وسیله کشتی و در کانتینرهای مجهز به مقصد است. بنابراین ظرفیت حمل بار در حمل و نقل دریایی نسبت به حمل زمینی و هوایی بیشتر بوده که این موضوع درمورد محموله های ماشین آلات و دستگاه های سنگین از اهمیت ویژه ای برخوردار می گردد.

همچنین اگر به دنبال کاهش هزینه های صادرات و واردات کالای خود باشید، حمل و نقل دریایی را به شما پیشنهاد می کنیم. چرا که هزینه حمل و نقل دریایی نسبت به زمینی و هوایی بسیار کمتر است.

مزیت دیگر حمل و نقل بین المللی دریایی را می توان ثابت بودن هزینه آن برشمرد. چرا که این هزینه از قبل توسط شرکت های بزرگ کشتیرانی و حمل و نقل دریایی تعیین شده است.

علاوه بر اینها در حمل و نقل بین المللی دریایی یکی از خدماتی که به شما ارائه می شود گروپاژ است. گروپاژ به این معناست که چند کالا و یا چند صاحب کالا، محموله صادراتی خود را در یک کانتینر بارگیری می کنند و پلمپ کانتینر توسط نماینده کشتیرانی انجام می گیرد.

مزیت حمل با گروپاژ، کاهش هزینه حمل و نقل بوده اما عیب آن را نیز می توان افزایش زمان حمل بار دانست. چرا که به دلیل جمع آوری اجناس و انجام تشریفات چند کالا، این زمان بیشتر به طول می انجامد.

 

انواع کشتی در حمل و نقل بین المللی دریایی

کشتی‌های مورد استفاده در حمل و نقل بین المللی دریایی از نظر مسیر به دو دسته تقسیم‌ می‌شوند:

کشتی های لاینر یا خطوط منظم:

این کشتی‌ها با برنامه ریزی دقیق و بر اساس خطوط دریایی تعیین شده، فعالیت می کنند.

کشتی‌های ترامپ و یا خطوط نامنظم:

این کشتی‌ها اجناس را به هر نقطه ای که صاحبان شرکت درخواست کنند، حمل کرده و خطوط دریایی خاصی برای آنها تعریف نشده است.

 

انواع روش های حمل و نقل بین المللی دریایی

در اینجا به طور خلاصه و تیتروار انواع روش های حمل و نقل دریایی را بازگو می کنیم:

روش کراس استافینگ: هنگامی که کالای مورد نظر به صورت مستقیم قابل ارسال نباشد به این روش حمل می شود و کانتینر حاوی آن کالا به کشتی دیگری منتقل می شود.

روش ترانشیب: این روش برای بندرهایی مناسب است که به صورت مستقیم قادر به حمل دریایی نیستند. در این روش کالا از طریق تغییر کشتی انتقال داده می شود که غالبا این بار تخلیه و به صورت مجدد بارگیری می شود.

روش چارترینگ: این روش برای حمل بارهای حجیم و بدون بسته بندی مناسب است. در این روش بارها را به صورت اجاره کشتی، چارترینگ یا رزرو منتقل می کنند.

روش گروپاژ و پروژه ای: برای حمل کالاهای وارداتی و صادراتی به صورت گروپاژ و پروژه ای از این روش استفاده می شود. قبلا درباره این روش توضیح داده شد.

روش حمل کالاهای فله ای: کالاهای بدون بسته بندی و به صورت فله ای، با این روش حمل و نقل می شوند.

روش صدور مجدد بارنامه: در این روش حمل بار به صورت غیرمستقیم انجام گرفته و بارنامه مطابق با شرایط درخواستی مشتری صادر می شود.

 

جمع بندی

حمل و نقل بین المللی دریایی بخش مهمی از تجارت را در عرصه های بین المللی بخصوص در صنایعی که بازار بزرگی دارند به خود اختصاص داده است. ارتباط مثلث گونه تجارت، حمل و نقل دریایی و بنادر در رفتار اقتصادی تمامی کشورها قابل ملاحظه است. چه آن کشورهایی که راه های دریایی داشته و چه آن ها که از طریق مقوله ترانزیت، تجارتشان با دریا و حمل و نقل دریایی مرتبط می شود.

در صورتی که بتوانید در زمینه حمل و نقل دریایی با شرکت های بزرگ و بخصوص شرکت هایی که ترخیص کالای دریایی دارند، همکاری داشته باشید، می توانید در عرصه تجارت بین المللی به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنید.

شرکت خدمات بازرگانی تاجر با کمک شرکای تجاری خود در چین و ایران، امکان ارائه خدمات حمل و نقل بین المللی دریایی به بازرگانان و صاحبان کسب وکار را دارد. عمدتا این خدمت به دو صورت EXW یا FOB انجام می شود. 

تاجر می تواند در حمل و نقل بین المللی دریایی بار شما را به دو صورت زیر به یکی از بنادر جنوبی کشور برساند و از طریق ترخیصکاران خود بار شما را ترخیص کرده و درب محل کارتان به شما تحویل دهد. عملا می توان گفت خدمات حمل و نقل بین المللی دریایی تاجر درب به درب می باشند. ما به دو صورت FCL و LCL می توانیم بار شما را به ایران ارسال کنیم.

 

برخی خدمات تاجر در حوزه حمل ونقل بین المللی دریایی عبارتند از:

  • امکان بارگیری کالا از درب کارخانه در تمام شهرهای کشور چین
  • رهگیری آنلاین مرسولات از لحظه تحویل بار به تاجر تا لحظه تحویل به مشتری
  • ارتباط پیوسته کارشناسان با مشتریان
  • هماهنگی سریع با فرستنده (سندر)
  • حمل بار بدون محدودیت وزنی
  • امکان ارسال بار به سراسر کشور

 


برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه حمل و نقل بین المللی دریایی با ما تماس بگیرید

 

02188383579