خدمات بازرگانی تاجر
واردات کالا از چین در سریع ترین زمان

واردات کالا از چین در سریع ترین زمان

واردات کالا از چین در سریع ترین زمان

 

کشور چین با برنامه ریزی دقیق در ده های گذشته توانست خود را به عنوان بزرگترین کشور تولید کننده در دنیا مطرح نماید. با توجه به ارزان تر بودن هزینه تولید و سفارش خرید در آسیا نسبت به اروپا، خرید کالا از چین بهترین گزینه برای سود بیشتر در تجارت است. این کشور به دلیل ارائه تنوع بسیار زیاد محصول و قیمت مناسب آنها، و همچنین درجه بندی های متفاوت از لحاظ کیفی، در تمامی دنیا از پرطرفدارترین و مناسب ترین کشورها جهت سفارش کالا و تجارت به شمار می رود.

با توجه به هزینه پایین تولید در کشور چین، شرکت های تجاری با خرید کالا از چین به صورت عمده و مستقیم (کاهش هزینه های واسطه گری)، می توانند هزینه های خود را به حداقل میزان ممکن برسانند. واردات کالا از چین به کشور ما، از مهم ترین واردات با بیشترین حجم کالا محسوب می شود.

 

اقتصاد چین

کشور چین بزرگترین تولید کننده و صادر کننده کالا به تمام دنیا است. این کشور نقش بسیار پررنگی در تجارت خارجی بازی کرده و بیشترین حجم تجارت را به خود اختصاص داده است. چین در سال 2001 توانست به عضویت سازمان تجارت جهانی درآید.

علاوه بر این، کشور چین توافقنامه تجارت آزاد با ملت های مختلفی از جمله استرالیا، کره جنوبی، نیوزلند، پاکستان، سوئیس و کشورهای عضو آسه‌آن دارد. بزرگترین شرکای تجاری چین، امریکا، اتحادیه اروپا، کره جنوبی، ژاپن، تایوان، هنگ کنگ، استرالیا، مالزی، برزیل و ویتنام هستند.

با افزایش رشد اقتصادی چین، توجه به ساختار و سلامت اقتصاد این کشور افزایش یافت. بورس شانگهای و بورس شنژن از بزرگترین بازارهای سهام دنیا بر مبنای ارزش بازار و حجم معاملات به شمار می روند. عده ای بر این باورند که کشور چین تا سال 2025 میلادی خواهد توانست 10 شهر در حد و اندازه نیویورک احداث کند.

وضعیت اقتصادی چین از طرف بانک جهانی مطلوب اعلام شده و محیط اقتصاد کلان این کشور با ثبات توصیف شده است.

 

واردات کالا از چین

بیش از یک دهه می گذرد که کشور چین به یکی از بزرگترین و کامل ترین بازارهای دنیا برای تهیه تمامی کالاهای صنعتی و تجاری و حتی خوراکی تبدیل شده است. امروزه کمتر کشوری وجود دارد که با چین مراوده تجاری نداشته و از این کشور واردات کالا انجام ندهد. همچنین بسیاری از پروژه های عمرانی نیز برای انجام خدمات به شرکت های چینی سپرده می شود.

بر اساس نظر بسیاری از کارشناسان، کشور چین در حال تسخیر بازارهای کشورهای مختلف اروپا، امریکا و آسیا بوده و در حال حاضر بیشتر کشورها میزبان واردات کالا از این کشور هستند. امروزه 80 درصد واردات کالا در دنیا از کشور چین صورت می گیرد.

 

واردات کالا از چین به ایران

چین دومین واردکننده بزرگ کالا به کشور ماست و بعد از امارات متحده عربی، بیشترین میزان صادرات به ایران را داشته است. در سال 1395 چین رتبه اول واردات کالا به ایران را به خود اختصاص داده بود.

در ایران نیز همچون سایر کشورهای دنیا، تولیدات فراوان چینی در همه زمینه ها و با قیمت های مناسب تر، باعث شده که شرکت های وارداتی به خرید کالا از چین روی بیاورند.

شرکت خدمات بازرگانی تاجر می تواند بارهای مورد نظر شما را از کشور چین با بهترین قیمت و کمترین زمان ممکن به داخل کشور حمل نماید. تاجر خدمات حمل و نقل بین المللی هوایی خود را به صورت درب به درب و در دو نوع کارگو یا اکسپرس به مشتری ارائه می دهد. در حال حاضر گمرک فرودگاه امام خمینی مقصد بسیاری از بارهای شرکت خدمات بازرگانی تاجر می باشد. کارشناسان ما در شرکت خدمات بازرگانی تاجر همیشه آماده خواهند بود تا به صورت رایگان و در کمترین زمان ممکن، هزینه نهایی حمل را بر اساس مشخصات ارائه شده؛ اعلام نمایند. همچنین مشتریان گرامی می‌توانند رهگیری آنلاین مرسولات خود را نیز از طریق سایت تاجر انجام دهند.

 

بهترین گزینه برای خرید کالا از چین

نمی توان به صورت قطعی اعلام کرد که بهترین کالا برای واردات از چین به ایران چه محصولی است. اما به طور کلی برای وارد کردن کالا از چین، بهتر است کالایی را انتخاب کنید که برای فروش آن برنامه ریزی داشته و به خرید و فروش آن تسلط کافی دارید.

کالای مورد نظر شما بهتر است کالای فصلی و فاسد شدنی نبوده و رنگ بندی آن مختص مراسم یا زمان خاصی از سال نباشد. حتی المقدور سعی کنید کالایی را انتخاب کنید که در داخل کشور امکان تولید آن وجود نداشته باشد. چرا که در بسیاری از این موارد خرید کالا از چین مقرون به صرفه نیست.

در این جا به صورت مختصر به انواع کالاهای وارداتی از چین اشاره می کنیم. کالاهای وارداتی از کشور چین به ایران براساس تقسیم بندی گمرگ در کتاب مقررات صادرات و واردات به 21 بخش و 98 فصل تقسیم بندی شده است.

در سال 95 بیش از 43 درصد ارزش وزنی کالاهای وارداتی از چین به کشور مربوط به محصولات نباتی بوده است. البته این دسته از واردات به صورت فله به کشور وارد شده و شامل محصولاتی مانند نباتات، میوه ها، غلات، محصولات صنعت آردسازی، بذرها و... بوده اند که در حجم های بالا وارد کشور می شوند.

از نظر وزنی، پس از محصولات نباتی، واردات فلزات معمولی و مصنوعات آن، مانند مواد اولیه ای همچون آهن و فولاد و ابزار و آلات چاقوسازی و... بیشترین درصد را در سال 95 به خود اختصاص داده است.

اما از لحاظ ارزش دلاری، بیشترین سهم واردات متعلق به بخش ماشین آلات و وسایل مکانیکی، ادوات برقی اجزا و قطعات آن ها بوده است. این بخش از واردات 28 درصد سهم ارزش دلاری واردات کالا در سال 95 را به خود اختصاص داده است.

 

مراحل خرید کالا از چین

برای خرید کالا از چین و وارد کردن آن به کشور باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. انتخاب محصول

با توجه به قوانین واردات کالا در کشور و آگاهی از کالاهای ممنوعه، کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید. پرطرفدارترین نمونه آن کالا را پیدا کرده و مدل های مشابه آن را در ایران بررسی کنید

 1. انتخاب فروشنده

در چین چند نوع فروشنده داریم: 1. تولید کننده 2. شرکت های بزرگ و کوچک 3. شرکت های وارد کننده

ابتدا بررسی کنید کالای مورد نظر شما در کدام دسته از فروشنده های بالا قرار دارد. برای خرید از شرکت های بزرگ این نکته را در نظر داشته باشید که این شرکت ها معمولا در حجم بالا کالای خود را به فروش می گذارند.

 1. دریافت مشخصات فنی کالا

این مورد در خرید کالا از چین موضوع بسیار با اهمیتی است. کالای وارداتی شما از این کشور باید از لحاظ فنی در حد قابل قبولی باشد.

 1. لیست قیمت

پس از دریافت لیست قیمت از فروشنده، حتما در رابطه با قیمت نهایی مذاکرده کرده و تخفیف بگیرید. چرا که قیمت واقعی محصول می تواند بسیار کمتر باشد.

 1. دریافت نمونه محصول

برای اینکه قبل از خرید در تعداد بالا و هزینه زیاد، از کیفیت محصول مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید، حتما قبل از خرید اصلی از فروشنده بخواهید تا نمونه ای از محصول را برای شما ارسال کند. پس از دریافت این نمونه، کیفیت آن را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که استانداردهای لازم را دارا باشد.

 1. دریافت پیش فاکتور

پس از رسیدن به توافق کامل با فروشنده، اقدام به دریافت پیش فاکتور نمایید. اطلاعات موجود در این فاکتور شامل نوع کالا، تعداد کالا، قیمت واحد و قیمت کل کالا و اطلاعاتی از این قبیل است. سپس بر سر قیمت نهایی با فروشنده مذاکره کرده و به توافق برسید.

 1. آگاهی از شرایط واردات و خرید کالا از چین

در این مرحله شما باید با فرآینده واردات و اخذ مجوزهای لازم جهت واردات کالا از چین آشنایی داشته و این مراحل را پشت سر بگذارید.

 

سایر مراحل خرید کالا از چین

 • در ادامه شما باید سفارش کالای مورد نظر خود را در وزارت بازرگانی کشور ثبت کنید.
 • سپس مجوزهای لازم برای واردات کالا را دریافت کنید.
 • وضعیت تولید کالای مورد نظر خود در کشور چین را پیگیری کنید.
 • قبل از بارگیری کالای خود، بازرسی های لازم از آن را انجام دهید.
 • پس از آن هماهنگی های لازم برای حمل کالا را انجام دهید.
 • در نهایت سندهای مربوط به تامین ارز و بازرسی کالای خود را دریافت کنید.

امیدواریم که مطالب و نکات گفته شده در این مقاله به شما در جهت شروع و یا گسترش کسب و کارتان کمک مفیدی کرده باشد.

 

واردات از چین به صورت هوایی با شرکت تاجر

 خدمات تاجر در حوزه حمل و نقل بین المللی هوایی عبارتند از:

امکان بارگیری کالا از درب کارخانه در تمام شهرهای کشور چین

رهگیری آنلاین مرسولات از لحظه تحویل بار به تاجر تا لحظه تحویل به مشتری

ارتباط پیوسته کارشناسان با مشتریان

هماهنگی سریع با فرستنده (سندر)

حمل بار بدون محدودیت وزنی

امکان ارسال بار از تهران به سراسر کشور

 

برای دریافت مشاوره رایگان واردات از چین با ما تماس بگیرید

02188383579