خدمات بازرگانی تاجر
برای خرید از علی بابا، از کجا شروع کنیم؟

برای خرید از علی بابا، از کجا شروع کنیم؟

برای خرید از علی بابا، از کجا شروع کنیم؟

خیلی وقت است که تجارت الکترونیک، جهان را زیر و رو کرده است! حالا دیگر خریدار و فروشنده در سراسر جهان از پشت مانیتور کامپیوتر با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و برای خرید کردن از جاهای مختلف جهان با انتخاب یک سیستم قابل اعتماد به راحتی این تجارت امکان پذیر شده است. علی بابا هم یک نوع از این تجارت الکترونیک است که میلیون ها محصول مختلف، روزانه در ان به صورت عمده خرید و فروش می شود و باعث گسترش پیدا کردن بسیاری از کسب و کارها شده است. کارافرینان خیلی راحت می توانند محصولاتشان را به صورت عمده با خرید از علی بابا تهیه کنند و کسب و کارشان را رونق بدهند. خرید از علی بابا ساز و کار خاص خودش را دارد که مواردی از ان را با هم بررسی می کنیم.

 با خرید از علی بابا چطور کسب و کارمان را گسترش دهیم؟

قبل از هرچیز باید بدانید که ۵۰ درصد فروش الکترونیکی در چین با کمک علی بابا انجام می گیرد. زیرا علی بابا، با فرصتی که به کارافرین ها داده است باعث رشد سریع ان ها در کمترین زمان ممکن شده است. با تنوع گسترده محصولات و قیمت های رقابتی که دارد باعث جذب کارافرین های زیادی در سرتاسر دنیا شده است. علی بابا به کارافرین ها این اجازه را می دهد که محصولات را با برند خودشان برچسب بزند، معامله کنند و سود ان را دریافت کنند.

 

 

چرا علی بابا را انتخاب کنیم؟

علی بابا علاوه بر امنیت بالایی که برای نگهداری پول ما دارد و بسیار قابل اعتماد است به دلیل مشخصات کاملی که از محصول به خریدار ارائه می دهد هم شناخته شده است. تنوع محصولات و پیگیری دقیق محصول سفارشی تا زمانی که به دست خریدار برسد هم جزو دیگر مواردیست که خیال کاربر را راحت می کند.

 

مراحل خرید از علی بابا

اول یک اكانت بسازید و با ان در علی بابا ثبت نام کنید. تامین کننده را از سایت انتخاب کنید که قابل اعتماد باشد. برای انتخاب تامین کننده، بهتر است قیمت های دریافتی را با هم مقایسه کنید. برای این کار بهتر است فرم RFQ را پر کنید تا خود سایت، لیستی از تامین کننده ها را نمایش دهد. دقت کنید که تامین کننده ها یا به صورت مستقیم فعالیت می کنند مثل کارخانه ها که محصول را تولید می کنند یا به طور واسطه این کار را انجام می دهند مثل شرکت های بازرگانی. حالا وقت ان است که بدانیم این محصول چه کیفیتی دارد. برای این کار باید یک نمونه از محصول را درخواست کنیم.

 

قیمت محصول و حداقل مقدار سفارش

برای خرید از علی بابا، قطعا بعد از وارد شدن به سایت چشمتان به (FOB) می خورد. این به معنای ان است که باری که توسط فروشنده به بندر ارسال می شود بدون هیچ هزینه ای انجام می گیرد و خریدار باید هزینه های گمرکی ان را فقط بپردازد.

همه تامین کننده ها حداقل مقدار سفارشی (MOQ) دارند که بر مبنای همان مقدار قرارداد می بندند. البته تا حدودی با مذاکره این مقدار عوض می شود.

 

سفارش و پرداخت وجه محصول

خرید از علی بابا، امنیت مالی را برای خریدار و فروشنده تامین می کند. زیرا هزینه پرداخت شده در حساب علی بابا باقی می ماند تا زمانی که محصول به دست خریدار برسد و درستی محصول را تایید کند. بعد از ان، هزینه به حساب فروشنده انتقال داده می شود. خریدار می تواند با ویزا کارت یا انتقال بانکی هزینه را پرداخت کند و یا به کمک وسترن یونیون، اعتبارنامه و T/T اقدام کند.

 

حمل و نقل محصولات

یکی از قدم های خرید از علی بابا، بدون شک حمل و نقل ان است. که کارگزاران حمل و نقل کار ما را راحت کرده اند. و تمام مواردی که به حمل و نقل مربوط است را بررسی می کند. مثل هزینه گمرک، محافظت از بار، رزرو انبار، فضای بار و ...

چقدر طول می کشد تا محصول به دست خریدار برسد؟

شما برای دریافت محصولاتتان باید ۶ هفته را در نظر بگیرید. اما از ان جایی که هنگام خرید از علی بابا، زمان نهایی را فروشنده اعلام می کند، پس امکان طولانی تر شدن این زمان هم وجود دارد.

 

کیفیت محصول را قبل از پرداخت هزینه بررسی کنید

تصور کنید یک محصولی را دریافت کرده اید که کیفیت مورد نظرتان را ندارد. قطعا اولین چیزی که به خودتان می گویید این است که چرا کوتاهی کردم و برای بررسی ان کسی را استخدام نکردم. برای جلوگیری از این اتفاق می توانیم :

از خود خدمات بازرسی علی بابا کمک بگیرید. و یا از خدمات بازرسی حرفه ای مانند V-trust که با دریافت هزینه ای محصول شما را بررسی می کنند و برای شما گزارشی می فرستند . علاوه بر ان از شرکت تامین منابع هم می توانید کمک بگیرید. برای این کار از همان سایت علی بابا می توانید اقدام کنید. این گروه شرکت ها خیال شما را از کیفیت محصول راحت می کنند. زیرا در صورتی که مشکلی داشته باشد با تامین کننده مذاکره می کنند.

 

سفارش تحت تضمین تجارت یا بدون تضمین؟

با خرید از علی بابا می توانید خیال خودتان را هنگام ثبت سفارش راحت کنید. زیرا هنگام خرید با انتخاب سفارش تحت تضمین تجارت، تکلیف خودتان را با فروشنده در همان ابتدا روشن کرده اید. زیرا درصورت هرگونه مشکلی برای محصول، قبل از انکه خریدار ان را به صورت کامل دریافت کند، می تواند اختلاف نظر خودش را اعلام کند.

اما اگر سفارش بدون تضمین را انتخاب کرده اید هم نگران نباشید. درست است که متقاعد کردن فروشنده بعضی وقت ها خیلی سخت می شود. اما اگر از روش پی پال استفاده کرده باشید می توانید ادعای خسارت کنید. زیرا پی پال به عنوان واسطه بین خریدار و مشتری قرار می گیرد. و از همین راه می توانید هزینه پرداختی را پس بگیرید.

 

سورس یابی کالا توسط خدمات بازرگانی تاجر به کمک علی بابا

شرکت خدمات بازرگانی تاجر در راستای یکی از مهم ترین خدمات خود که موضوع سورس یابی کالا می باشد همواره از سایت علی بابا جهت بررسی اولیه شرایط محصول، استفاده می کند. معمولا بازرگانان و صاحبان کسب و کار اگر فروشنده مد نظر خود را هنوز پیدا نکرده باشند جهت سورس یابی به شرکت هایی نظیر تاجر مراجعه می کنند. در اولین گام معمولا سعی می شود تا لینک محصول مد نظر یا محصولات مشابه از روی علی بابا پیدا شود و با فروشندگان چینی ارتباط گرفته شود. بعضا فروشنده ها بر روی علی بابا واسطه هستند و قیمت تمام شده می تواند کمی زیاد شود. در هر حال پس از مذاکره و مطرح شدن سوالات مد نظر با طرف چینی، تیم سورس یابی تاجر دید مناسبی نسبت به اوضاع محصول پیدا کرده و می تواند با مراجعه مستقیم به سایت های دیگر (خود سایت علی بابا و سایر سایت ها)، ارتباط مستقیم با خود تولید کننده و یا از طریق نماینده های خود در کشور چین کالای مد نظر را پیدا کرده، کنترل کیفیت نموده، خریده را انجام داده و به ایران ارسال نماید. این موضوع سبب شده است تا بسیاری از بازرگانان سورس یابی و خرید کالا خود را به شرکت خدمات بازرگانی تاجر بسپارند.

در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعات مختصر ولی فوق العاده مهمی را درباره خرید از علی بابا در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم که این مطالب بتواند به شما در جهت خرید از این وبسایت بزرگ یاری برساند.

جهت هر گونه مشاوره رایگان در زمینه خرید از علی بابا با شماره  با شماره 02158261000 تماس بگیرید.

 

سخن پایانی

برای پیشرفت در کسب و کارتان همیشه نیاز دارید خودتان را بهتر و سریع تر به مخاطبتان معرفی کنید. با خرید از علی بابا تمام خرده فروشان این فرصت را دارند تا در کمترین زمان ممکن، محصولاتشان را تهیه کنند و بعد از خرید به صورت عمده برند خودشان را بر ان برچسب زنی کنند. به همین دلیل است که علی بابا در تجارت الکترونیک باعث پیشرفت بسیاری از کسب و کارها شده است.