خدمات بازرگانی تاجر
خدمات کارگو با شرکت بازرگانی تاجر

خدمات کارگو با شرکت بازرگانی تاجر

خدمات کارگو با شرکت بازرگانی تاجر

 

کارگو چیست و چه تاثیری بر زندگی روزمره ما دارد؟ آیا از اهمیت حمل و نقل هوایی به شیوه کارگو بر زندگی روزمره و کسب و کار ها آگاه هستید؟

روزانه میلیون ها نوع محصول و کالا از کشوری به کشور دیگر منتقل می شود . برای اثبات این موضوع کافی ست به کالاهای اطراف خود نگاه کنید. بسیاری از این کالاها در کشورهای دیگر تولید شده و به ایران وارد شده اند. واردات و صادارت کالا انواع مختلفی دارد (حمل و نقل هوایی کالا ، حمل و نقل دریایی، حمل زمینی و ریلی ). هر کدام از این روش ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند.از حمل و نقل هوایی برای انتقال کالاهایی استفاده می شود که اغلب ارزش بالایی دارند و یا خریدار نیاز دارد تا محصول خود را در سریع ترین زمان دریافت نماید. حمل و نقل بین المللی دریایی برای مواردی استفاده می شود که حجم زیادی از کالاها باید از کشوری به کشور دیگر منتقل شود.

یکی از اصطلاحات رایج در حمل و نقل بین المللی هوایی کارگو است. کارگو به روش حمل باری گفته می شود که در آن یک کالا به وسیله هواپیمای تجاری و باربری به کشور دیگری ارسال می شود. در حمل و نقل هوایی  بسته به نوع محصول می توان کالا ها را به وسیله هواپیمای مسافری یا تجاری صادر کرد. در صورتی که کالاها به صورت تجاری و در هواپیماهای تجاری از کشوری به کشور دیگر صادر شود به آن کارگو گفته می شود. به دلیل اهمیت این روش در حمل و نقل تجاری و دادو ستد کالاها در بین کشورها، این اصطلاح در بین تجار بسیار پرکاربرد است.

 

آیا ارسال کالاها به وسیله کارگو به صرفه است؟

قبل از اینکه به بررسی این موضوع بپردازیم بهتر است عوامل موثر بر هزینه کارگو را مورد بررسی قرار دهیم.

 

عوامل موثر بر هزینه کارگو

 • وزن و ابعاد

در صورتی که با شرکت های ارایه دهنده خدمات کارگو تماس بگیرید یکی از سوالات متداولی که حتما از شما پرسیده خواهد شد وزن و ابعاد کالاست. هر چقدر که وزن و ابعاد کالای شما بیشتر باشد ، هزینه بیشتری برای حمل بار به شیوه کارگو باید پرداخت نمایید. به این دلیل که هواپیماها دارای محدودیت فضا برای قراردادن کالاها هستند، ابعاد محصول نیز بر هزینه ی کارگو تاثیر گذار است. در صورتی که محصول مورد نظر شما سبک باشد اما فضای زیادی را اشغال نماید بر هزینه ی پرداختی کارگو افزوده می شود. شرکت های حمل بار  هوایی هزینه ها متفاوتی برای وزن و ابعاد دارند .

 

 • فاصله بین کشور مبدا و مقصد

مورد دیگری که بر هزینه کارگو تاثیر گذار است فاصله بین دو کشور مبدا  و مقصد می باشد. هر چقدر فاصله بین دو کشور بیشتر باشد باید هزینه ی بیشتری برای کارگو پرداخت نمایید.

 

 • نوسانات قیمت  سوخت

قیمت سوخت از دیگر عوامل تاثیر گذار بر حمل و نقل بین المللی است. با تغییرات اقتصادی یا قوانینی که حوزه ی نفتی مورد توافق کشورها قرار می گیرد یا افزایش و کاهش سوخت به صورت بین المللی ، نوسانات زیادی در قیمت سوخت رخ می دهد که این موضوع سبب تغییر در هزینه کارگو خواهد شد.

 

 • نوع کالا

نوع کالا نیز می تواند بر هزینه کارگو تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال برای ارسال برخی کالاها مثل کالاهای فاسد شدنی یا کالاهایی که دارای میدان مغناطیسی هستند باید از هواپیمای خاصی استفاده شود. این موضوع در هزینه کارگو تاثیر گذار خواهد بود. این هزینه در شرکت های ارایه دهنده خدمات کارگو متفاوت است.

 

 • تعرفه های مرتبط با کشور مبدا و مقصد

هر کشوری دارای قوانین متفاوتی در صنعت حمل و نقل هوایی و واردات و صادرات کالاهاست. در برخی از کشورها ممکن است هزینه ای به عنوان مالیات برای کارگو وضع شود و یا اینکه برای ارسال یا دریافت کالاها به صورت هوایی تعرفه های حمل و نقل هوایی خاصی وجود داشته باشد و این تعرفه ها برای کالاهای مختلف متفاوت است. برای اطلاع از قوانین مرتبط با این موضوع باید با شرکت های فعال در این زمینه تماس بگیرید.

 

 • شرکت خدمت دهنده

در حال حاضر صدها شرکت حمل و نقل بین المللی هوایی در حال فعالیت هستند اما هر شرکت دارای تعرفه و نرخ های مخصوص به خود است. برخی از شرکت های هوایی به دلیل برخورداری از هواپیماهای به روز و کیفیت بیشتر خدمات ارایه شده نرخ بالاتری نسبت به دیگر شرکت ها دارند. 

 

 

با توجه به نکات ذکر شده می توان به این سوال پاسخ داد که آیا ارسال کالاها به وسیله کارگو به صرفه است؟

در اغلب مواقع کالاهایی که به وسیله کارگو ارسال می شوند هزینه ی بیشتری نسبت به کالاهایی که به وسیله کشتی ارسال می شوند باید برای حمل و نقل بین المللی پرداخت نمایند. به همین دلیل در صورتی که کالا دارای ارزش بالایی است یا تاجر نیازمند این است که کالا را هر چه سریع تر دریافت نماید بهتر است از شیوه ی ارسال کالا به وسیله کارگو استفاده نماید.

 

نکات پایانی

کارگو یکی از بهترین روش ها برای انتقال کالا بین کشورهایی است که مرز زمینی ندارند. اگر شما نیز قصد استفاده از این سیستم حمل و نقل کالا را دارید، امیدواریم که نکات گفته شده در این مقاله را در نظر گرفته و به بهترین وجه کالای خود را به مقصد مورد نظر ارسال کنید.

در اینجا لازم است یادآوری کنیم که پیش از هر اقدامی، ابتدا با یک شرکت ارائه دهنده خدمات کارگو تماس گرفته و کالاهای مورد نظر خود را به آنها اعلام کنید. قوانین برخی کشورها ممکن است به سرعت تغییر کرده و برای انتقال کالایی که قبلا بارها به راحتی انتقال داده اید، این بار به مشکل برخورد کنید.

تماس و دریافت مشاوره رایگان با شرکت بازرگانی تاجر موجب می شود که همیشه از آخرین تغییرات در قوانین آگاه شده و از نرخ جدید انجام کارگو نیز مطلع خواهید شد.

 

 

شرکت بازرگانی تاجر با ارائه خدمات کارگو آماده همکاری با بازرگانان ایرانی می باشد. برخی خدمات تاجر در حوزه حمل و نقل بین المللی هوایی عبارتند از:

 

 • امکان بارگیری کالا از درب کارخانه در تمام شهرهای کشور چین
 • رهگیری آنلاین مرسولات از لحظه تحویل بار به تاجر تا لحظه تحویل به مشتری
 • ارتباط پیوسته کارشناسان با مشتریان
 • هماهنگی سریع با فرستنده (سندر(
 • حمل بار بدون محدودیت وزنی
 • امکان ارسال بار از تهران به سراسر کشور

 


برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه خدمات کارگو با ما تماس بگیرید

02158261000