خدمات بازرگانی تاجر
کارگو در کمترین زمان با خدمات بازرگانی تاجر

کارگو در کمترین زمان با خدمات بازرگانی تاجر

کارگو در کمترین زمان با خدمات بازرگانی تاجر

ارسال و حمل بار به صورت هوایی یکی از امکاناتی است که برای خیلی از مسافران بسیار ارزشمند و رویایی است. چرا که حمل و نقل بار به این روش علاوه بر اینکه از ایمنی و سرعت بیشتری برخوردار است، برای فاصله های بسیار دور نیز میسر است. این مدل از ارسال بار را می توان به سه نوع فریت بار، کارگو و بار غیرهمراه دسته بندی کرد. شرکت بازرگانی تاجر با ارائه خدمات کارگو آماده همکاری با بازرگانان ایرانی می باشد. برخی خدمات تاجر در حوزه حمل و نقل بین المللی هوایی عبارتند از:

 

 • امکان بارگیری کالا از درب کارخانه در تمام شهرهای کشور چین
 • رهگیری آنلاین مرسولات از لحظه تحویل بار به تاجر تا لحظه تحویل به مشتری
 • ارتباط پیوسته کارشناسان با مشتریان
 • هماهنگی سریع با فرستنده (سندر(
 • حمل بار بدون محدودیت وزنی
 • امکان ارسال بار از تهران به سراسر کشور

 


برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه خدمات کارگو با ما تماس بگیرید

02158261000

 

 

کارگو چیست؟

کارگو در اصطلاح به ارسال بار تجاری از طریق راه هوایی گفته می شود. برخی از بازرگانان بین المللی کالاهای تجاری خود و یا کالاهای خریداری شده را با استفاده از شرکت های هواپیمایی به کشور مقصد ارسال می کنند. به این نوع از بارها که ماهیت تجاری دارند و به صورت هوایی انتقال داده می شوند، کارگو می گویند.

 

فرق بین کارگو و فریت بار چیست؟

اشخاصی که قصد مهاجرت و یا مسافرت طولانی مدت و یا دانشجویی به یک کشور دیگر را دارند، می توانند بارهای خود را از طریق شرکت های فریت و به صورت هوایی به کشور مورد نظر انتقال دهند. درواقع فریت بار به اینگونه بارها که خصوصی بوده و ماهیت تجاری ندارند گفته می شود.

در حالی که در کارگو ماهیت بار تجاری است و شرکت ها و بازرگانانی که در زمینه صادرات و واردات فعال هستند و با کشورهای خارجی کار می کنند، از خدمات کارگو استفاده می کنند.

در فریت بار موارد مجاز و غیرمجاز مشخصه شده و با کارگو متفاوت است. علاوه بر این حجم و اندازه بار و هزینه ارسال آن نیز در این دو روش با یکدیگر متفاوت است.

تفاوت دیگر این دو روش ارسال در نوع بسته بندی آنهاست. در فریت بار، معمولا بار توسط خود شخص و یا شرکت های فعال در این زمینه بسته بندی و ارسال می شود. در حالی که هواپیماهای کارگو تنها محصولات مشخص را که بسته بندی های تجاری دارند و قابل رهگیری هستند با خود حمل می کنند.

تفاوت مهم دیگر این دو روش با یکدیگر، نوع ارسال بار است. فریت بار معمولا با هواپیماهای تجاری به کشور مورد نظر ارسال می شود؛ در حالی که کارگو بار تجاری است و با هواپیماهای مخصوصی همچون هواپیماهای غول پیگر بولگا و یا آنتونف 225 و ایلیوشین آی ال ۷۶ ارسال می گردد.

 

چه کالاهایی را می توان با کارگو انتقال داد؟

با توجه به اینکه در این نوع ارسال، از هواپیما برای انتقال کالاها استفاده می شود، تنها کالاهایی را می توان ارسال کرد که به سلامت هواپیما آسیبی نرساند. اجناسی همچون قطعات مختلف صنعتی، لوازم دیجیتالی، لباس، انواع خوراکی و دیگر کالاهایی از این نوع موارد را می توان با سیستم کارگو انتقال داد.

یکی از شرایط ارسال این کالاها این است که باید قبل از ورود به هواپیما، به خوبی بسته بندی شده باشند. همچنین تمامی این کالاها باید دارای برچسب و نام های مشخص باشند.

لازم به ذکر است که در برخی موارد سیستم حمل و نقل کارگو دارای محدودیت هایی است. به عنوان مثال حمل برخی مایعات، داروها و حیوانات زنده با سیستم کارگو امکان پذیر نیست.

 

محاسبه هزینه ارسال بار در سیستم کارگو

در محاسبه خدمات حمل و نقل کارگو عوامل مختلفی دخیل هستند. این معیارها ابعاد کالا و وزن آن ها، مقصد مورد نظر، و همچنین شرکت هواپیمایی در نظر گرفته شده را شامل می شود. بر اساس این معیارها هزینه مناسبی در نظر گرفته شده و به صاحب کالا اعلام می گردد.

همچنین توجه داشته باشید که خدمات حمل و نقل کارگو براساس کیلوگرم محاسبه می شود. در ادامه این عوامل را به صورت خلاصه بررسی می کنیم.

1- وزن و ابعاد کالا

اولین و مهم ترین عامل موثر بر هزینه کارگو، وزن کالای شماست. هر اندازه وزن کالای شما بیشتر باشد، هزینه کارگو بیشتر شده و هرقدر که کالای شما سبک تر باشد، هزینه کمتری بابت کارگو پرداخت خواهید کرد.

عامل بعدی ابعاد کالای شماست. ابعاد کالا نیز اثری مشابه وزن کالا بر روی محاسبه هزینه کارگو دارد. اندازه کالا و چگونگی محاسبه ابعاد و تاثیر آن بر روی قیمت، در شرکت های حمل بار هوایی متفاوت است.

2- فاصله هوایی

عامل مهم بعدی در محاسبه هزینه کارگو فاصله هوایی میان کشور مبدا و مقصد است. بسیار واضح است که فاصله هوایی بین دو کشور با فاصله زمینی بین آنها کاملا متفاوت است. فاصله هوایی ممکن است به علت نبودن مسیرهای مستقیم طولانی تر بوده و بیشتر از فاصله زمینی باشد.

بسیاری از افرادی که در زمینه تجارت بین المللی و صادرات و واردات تازه کار هستند، به علت در نظر نگرفتن این موضوع، ضرر زیادی را متحمل خواهند شد.

3- نوع کالا

در بسیاری از کشورهای دنیا، هزینه های متفاوتی برای کارگو تعیین می شود. به عنوان نمونه کالاهای حساس و کالاهایی که در برابر ضربه حساس هستند ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند. این تفاوت در ارائه قیمت هم می تواند توسط نهادهای دولتی تعیین شده و هم امکان دارد که شرکت های ارائه دهنده خدمات کارگو چنین تفاوت قیمتی را اعمال کنند.

4- قوانین کشورهای مبدا و مقصد

علاوه بر مسافت بین دو کشور، قوانین متفاوت کشورهای مبدا و مقصد نیز روی محاسبه هزینه کارگو تاثیر دارند. به عنوان نمونه در برخی کشورها برای تمامی اجناس مقدار مشخص شده ای از مالیات برای هر سفر کارگو در نظر گرفته می شود. در حالی که در برخی کشورهای دیگر این تعرفه برای کالاهای مختلف، متفاوت است.

همچنین ممکن است در برخی کشورها هزینه های دیگری نیز برای این حمل و نقل هوایی در نظر گرفته شود. برای فهم دقیق این مبالغ و قوانین، بهتر است از شرکت های فعال در این زمینه مشاوره بگیرید.

5- شرکت خدمات دهنده

بهتر است قبل از درخواست کارگو بودجه خود را بررسی کنید تا بتوانید تصمیم بهتری در انتخاب شرکت ارائه دهنده کارگو بگیرید. هر شرکت یا ایرلاین نرخ مخصوص به خود را داراست. برخی از این شرکت ها به دلیل سابقه فعالیت، اعتبار و کیفیت خدمات برند خود هزینه بالاتری نسبت به دیگر شرکت ها دریافت می کنند.

 

مراحل مهم در حمل و نقل کارگو

اگر قصد استفاده از سیستم حمل و نقل کارگو را دارید، حتما به نکات زیر توجه بفرمایید:

 1. ابتدا از بسته بندی صحیح و مناسب شرکتی که برای این منظور انتخاب کرده اید اطمینان حاصل کنید.
 2. کالاهای مورد نظر خود را از نظر وزن و ابعاد، قبل از تحویل به دقت بررسی کنید.
 3. پس از مراحل بالا به شرکت مورد نظر ارائه دهنده خدمات کارگو، جهت ارسال بار درخواست دهید.
 4. در این مرحله باید هزینه کارگو را پرداخت کنید.
 5. سپس مراحل اداری لازم را تکمیل کرده و درنهایت فاکتور مربوط به حمل و نقل کارگو را دریافت کنید.
 6. پس از انجام این موارد، کالاهای شما به واحد حمل و نقل کارگو تحویل داده می شود.
 7. درنهایت باید کالاهای خود را تا زمان رسیدن به مقصد پیگیری کنید.
 8.  

نکات پایانی

کارگو یکی از بهترین روش ها برای انتقال کالا بین کشورهایی است که مرز زمینی ندارند. اگر شما نیز قصد استفاده از این سیستم حمل و نقل کالا را دارید، امیدواریم که نکات گفته شده در این مقاله را در نظر گرفته و به بهترین وجه کالای خود را به مقصد مورد نظر ارسال کنید.

در اینجا لازم است یادآوری کنیم که پیش از هر اقدامی، ابتدا با یک شرکت ارائه دهنده خدمات کارگو تماس گرفته و کالاهای مورد نظر خود را به آنها اعلام کنید. قوانین برخی کشورها ممکن است به سرعت تغییر کرده و برای انتقال کالایی که قبلا بارها به راحتی انتقال داده اید، این بار به مشکل برخورد کنید.

تماس و دریافت مشاوره رایگان با شرکت بازرگانی تاجر موجب می شود که همیشه از آخرین تغییرات در قوانین آگاه شده و از نرخ جدید انجام کارگو نیز مطلع خواهید شد.

 

 


برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه خدمات حمل و نقل هوایی و کارگو با ما تماس بگیرید

02158261000