خدمات بازرگانی تاجر
واردات کالا از اقصی نقاط دنیا به ایران توسط خدمات بازرگانی تاجر

واردات کالا از اقصی نقاط دنیا به ایران توسط خدمات بازرگانی تاجر

واردات کالا از اقصی نقاط دنیا به ایران توسط خدمات بازرگانی تاجر

به کالاهایی که در کشور یا کشورهایی ساخته یا فراهم شده و از راه تجاری به یک کشور دیگر وارد گردد، واردات گفته می‌شود. معمولاً چون تهیه پاره‌ای کالا برای برخی کشورها امکان‌پذیر نبوده یا از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی‌باشد، لذا آنان با استفاده از کالاهای وارداتی نیازمندی‌های خود را تأمین می‌کنند. واردات کالا اگرچه از سود خوبی برخودار بوده، اما معمولا دارای مراحل، فرایندها و نکات ریز و درشت زیادی است. معمولا سیاست‌گذاران تجاری هر ساله نیازهای کشور را مشخص می‌‌کنند و سپس با استفاده از اعمال برخی سیاست‌ها از قبیل تعرفه‌گذاری، نیازهای وارداتی کشور را مشخص می‌کنند. غالب کشورها در برابر واردات، کالاهایی را که در داخل تهیه می‌کنند به کشورهای دیگر نیز صادر می‌نمایند و سعی می‌کنند تا میان واردات و صادرات حداقل، تعادل مناسبی برقرار باشد و کوشش می‌کنند صادراتشان بر وارداتشان فزونی گیرد. طبق آمارها کشورهای ایالات متحده آمریکا، چین، آلمان، ژاپن، فرانسه، بریتانیا، ایتالیا، کره جنوبی، هلند و هنگ کنگ در صدر بزرگترین واردکنندگان در دنیا قرار دارند. داشتن مجوز برای همه کالاها در فرایند واردات  و صادرات کالا امری ضروری است که بایستی از سازمان های مرتبط اخذ گردد. صدور این مجوزها نسبت به نوع کالایی که وارد کشور شده است متفاوت خواهد بود.

 

واردات کالا در ایران

واردات کالا در ایران بدین صورت می باشد که وارد کننده در ابتدا بایستی دغدغه خرید کالا را برای خود رفع نماید. خرید کالا از سورس های مطمئن، انجام حواله ارزی (در وضعیت تحریم با توجه به مسدود بودن مسیر LC انتقال حواله ارزی عمدتا از طریق صرافی های معتبر امکان پذیر می باشد) و در ادامه انتخاب فورواردر مناسب جهت حمل و نقل بین المللی و ترخیص کالا در گمرک مواردی هستند که ذهن واردکننده کالا را قطعا درگیر خواهند کرد. واردات کالا با توجه به شرایط تحریم در ایران قطعا از پیچیدگی های خاص خود برخوردار می باشد. بازرگان قبل از خرید می بایست با توجه به اینویس و پکینگ لیست، به منظور استعلام امکان واردات کالا از  وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام نمود و پس از اخذ تاییدیه نهایی توسط ثبت سفارش رسمی کالا  و حمل و دریافت اسناد مربوطه ، نسبت به ارائه آن به حق العملکاری گمرک و یا افراد مطلع از قوانین و مقررات گمرکات کشور که دارای کارت بازرگانی فعال بوده و قادر به ارائه اظهارنامه جهت واردات کالا هستند، برای واردات کالا اقدام نمود.  تمامی اقدامات جهت واردات کالا از طریق کانال بانکی کشور مجاز بوده و قابل انجام است. به منظور واردات کالا  تمامی مراحل ترخیص کالا دارای فرآیندی یکسان بوده و قوانین نیز بصورت سالیانه ابلاغ می گردد.

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد تازه‌کار در این حوزه، آشنایی با فرایندهای مختلف واردات کالا است. آشنایی قبلی با این مراحل باعث می‌شود تا تجار و بازرگانان با دید بهتری برای واردات کالا اقدام کنند. در ادامه به مهم‌ترین فرایندها در این خصوص اشاره می‌کنیم.

 

اخذ کارت بازرگانی

کارت بازرگانی اولین گام از مراحل واردات کالا به شمار می‌رود. بنابراین بازرگانان تازه‌‌کار نیاز است قبل از هر اقدامی برای گرفتن این کارت اقدام کنند.

 

انتخاب حوزه فعالیت 

بعد از اخذ کارت بازرگانی نوبت آن است که زمینه و حوزه‌ فعالیت خود در واردات کالا را مشخص کنید. زمینه و حوزه فعالیت می‌تواند به چند صورت انتخاب شود. برخی تمایل دارند تا با یک کشور خاص فعالیت داشته باشند. ممکن است برخی از افراد با یک کشور آشنایی خوبی داشته باشند یا بنا به هر دلیل تمایل داشته باشند که صرفا با آن کشور کار کنند.

 

 آشنایی با قوانین و مقررات روز 

یکی دیگر از فرایندها و مراحل واردات کالا، آشنایی با قوانین، مقررات، بخشنامه‌ها و نکات مختلف در حوزه فعالیت خود است. یک واردکننده باید به صورت روزانه اخبار و اطلاعات مربوط به حوزه فعالیت خود را رصد کند. چرا که ممکن است برای مدتی واردات یک کالای خاص ممنوع شود یا آنکه تعرفه واردات آن کالا کم و زیاد شود. گاهی اوقات نیز امکان دارد تجارت با یک کشور خاص مشمول محدودیت‌ها یا حتی برخی مشوق‌ها قرار بگیرد که باید از آنها اطلاع پیدا کرد.

 

انتخاب کشور مبدا جهت واردات کالا

بعد از طی کردن مراحل فوق، اکنون نوبت آن است که آستین‌ها را بالا زده و با مشتریان مختلف در کشور یا کشورهای مختلف وارد مذاکره شوید. برای این کار نیاز به تسلط به زبان کشور مورد نظر و تا حدودی آشنایی به قوانین و مقررات تجاری آن کشور دارید.

 

درخواست ارسال پیش‌فاکتور یا پرفرما 

بعد از آنکه در مرحله قبل به توافقات اولیه در خصوص خرید کالا رسیدید، اکنون باید از فروشنده کالا درخواست ارسال پیش‌فاکتور کنید. پرفرما یا پیش‌فاکتور یکی از فرایندهای مهم مراحل واردات کالا به شمار می‌رود که بعدها از آن جهت ثبت سفارش نیز استفاده می‌شود.

 

ثبت سفارش 

انجام ثبت سفارش یکی از مهم‌ترین مراحل واردات کالا به شمار می‌رود. در این مرحله واردکننده باید به سامانه ثبت سفارش وزارت صمت مراجعه و درخواست خود را جهت واردات کالای مذکور ارائه دهد. به نوعی فرد واردکننده باید نظر کارشناسان وزارت صمت را جهت واردات کالا جلب کند.

 

تخصیص ارز و پرداخت بین‌المللی 

در مراحل قبل توضیح دادیم که واردکننده و فروشنده کالا در خصوص ارز مورد مبادله با یکدیگر به توافق خواهند رسید. در این مرحله نیاز است تا واردکننده اقدام به تهیه ارز کند.

 

حمل و نقل بین المللی 

حمل‌ونقل کالا به روش‌های مختلفی از قبیل حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی صورت می‌گیرد که باید بسته به مبدا کالا و توافق با فروشنده یکی را انتخاب کنید. فروشنده و خریدار انتخاب رروش حمل‌ونقل کالا را با استفاده از قواعد بین‌المللی اینکوترمز انجام می‌دهند. این قواعد دارای حالت‌های مختلفی بوده که در هر کدام از آنها ریسک خریدار و فروشنده متفاوت است.

 

ترخیص کالا

بعد از انجام مراحل قبل، کالای مورد نظر به گمرک مقصد خواهد رسید و اکنون واردکننده باید آن را ترخیص کند. ترخیص کالا یکی از اقدامات مهم در مراحل واردات کالا به شمار می‌رود که نیاز دارد فرد با قوانین واردات کالا نیز آشنا باشد.

 

واردات کالا توسط شرکت خدمات بازرگانی تاجر

شرکت خدمات بازرگانی تاجر همواره در راستای تامین نیازهای روزمره و دائمی مشتریان خود قدم برداشته است و با توجه به نیازهای روز کشور، اقدام به واردات کالا می نماید. به جهت آشنایی با این کالاها ،تعدادی به صورت اختصار شرح داده خواهند شد.

شرکت خدمات بازرگانی تاجر تاکنون واردات کالا های زیر را از گمرکات کشور انجام داده است:

-قطعات الکترونیکی

-قطعات مخابراتی

-صنایع غذایی

-ابزارآلات صنعتی

-لوازم یدکی خودرو

-لوازم جانبی موبایل

-لوازم جانبی کامپیوتر

-یراق آلات

شرکت خدمات بازرگانی تاجر فعال در حوزه بازرگانی از ابتدای سال 1399 فعالیت خود را آغاز کرده است. هم اکنون بسیاری از بازرگانان در سطح کشور جهت امور وارداتی و صادراتی خود از تاجر مشاوره و کمک می‌گیرند. تاجر توانایی ارائه خدماتی نظیر حمل و نقل بین المللی، ترخیص کالا و سورس یابی را به صورت تخصصی دارد. تاجر با همکاری شرکای توانمند خود در کشورهای چین، عراق، ترکیه، امارات، کویت، کره جنوبی و عمان دارای یک شبکه اجتماعی قوی و هوشمند از فعالان حوزه بازرگانی می باشد و می‌تواند با بهترین قیمت‌ و زمان به بازرگانان و صاحبان کسب و کار واردات کالا را انجام دهد.

خدمات تخصصی تاجر عبارتند از:

حمل و نقل بین المللی هوایی

حمل و نقل بین المللی دریایی

ترخیص کالا از کلیه گمرکات کشور

سورس یابی و خرید کالا

انبارداری در کشورهای چین و امارات

مشاوره رایگان در حوزه خدمات بازرگانی

 

جهت مشاوره رایگان با شماره زیر تماس بگیرید:

02188383579