خدمات بازرگانی تاجر
ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی در کمترین زمان

ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی در کمترین زمان

ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی در کمترین زمان

قصد واردات و ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی را دارید؟

شرکت خدمات بازرگانی تاجر انواع خدمات مرتبط با ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی را در کمترین زمان و با بهترین قیمت به شما ارایه می کند. ما در شرکت بازرگانی تاجر با سالها تجربه در حوزه ترخیص کالا صفر تا صد ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی را برای شما با بهترین کیفیت و کمترین دردسر انجام خواهیم داد.معرفی گمرک فرودگاه امام خمینی

یکی از بزرگترین مراکز گمرکی کشور گمرک فرودگاه امام خمینی در شهر تهران است که روزانه میلیون ها دلار محصول از طریق این پایانه گمرکی به کشور وارد یا از کشور صادر می شود.این گمرک در اتوبان قم - تهران واقع شده است که نزدیکی آن به پایتخت کشور از جمله دلایلی است که حجم کالاهای مبادله شده در این گمرک را افزایش می دهد. در گمرک فرودگاه امام خمینی تمامی رویه های گمرکی از جمله ترانزیت، واردات قطعی، واردات موقت، پست سریع بین المللی ، فریت بار و… انجام می گردد

 

ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی مربوط به چه کالاهایی است؟

این گمرک مخصوص کالاهایی است که به صورت هوایی به کشور وارد یا از کشور صادر می شوند. بارهایی که به وسیله هواپیما ارسال می شوند را به 3 دسته تقسیم می کنند:

1- فریت بار

2- کارگو

3- بار غیرهمراه

ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی در هر سه دسته ذکر شده انجام می گردد.

با توجه به اینکه هواپیماها دارای محدودیت های خاصی برای انتقال کالا هستند فقط کالاهایی امکان ارسال با هواپیما را دارند که از لحاظ حجم و اندازه دارای استانداردهای مورد نظر باشند. همچنین این دسته از کالاها باید قبل از ورود و جاسازی در هواپیما باید به خوبی بسته بندی شده تا امکان ارسال برای آنها وجود داشته باشد.مزیت ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی

با توجه به این نکته که فرودگاه امام خمینی اصلی ترین فرودگاه پروازهای داخلی در کشور است،یکی از مجهزترین، پیشرفته ترین و مهم ترین مرکز ترخیص کالا در کشور محسوب می گردد.مسئولین گمرکی تمام تلاش خود را نموده اند تا این نقطه گمرکی در سریع ترین زمان فعالیت های مربوط به ترخیص کالا را انجام داده و کالا هر چه سریع تر از گمرک ترخیص شود. به همین دلیل مدت زمان ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی نسبت به دیگر گمرک های کشور بسیار کمتر است و تاجران یا افرادی که قصد دارند تا در کمترین زمان کالای خود را تحویل بگیرند از گمرک فرودگاه امام خمینی برای ترخیص کالای خود استفاده می کنند.

ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی در صورتی که تمامی مدارک مورد نظر را تکمیل کرده باشید با سرعت انجام خواهد شد.

از دیگر مزایای ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی فعالیت 24 ساعته این گمرک می باشد که در هر ساعت از شبانه روز امکان ارائه خدمات به مراجعین را خواهد داشت.

 

بررسی انبارهای گمرک فرودگاه امام خمینی

کالاهایی که به گمرک فرودگاه امام خمینی وارد می شوند نیازمند این هستند که تا زمان انجام فرایندهای اداری ترخیص کالا در انبار گمرک فرودگاه نگهداری شوند .در فرودگاه امام خمینی این انبارها مطابق با استانداردهای مورد نظر طراحی و ایجاد شده است که دارای قفسه بندی های کاملا ایمن و مدرن می باشد. در نقاط گمرکی زمینی کلیه کالاهای وارداتی به داخل کشور با توجه به تاریخ اظهار و بارنامه و صدور قبض انبار بین 10 تا 15 روز از پرداخت حق انبارداری معاف هستند. اما این زمان برای گمرکات هوایی فقط دو روز است و پس از دو روز شما باید مبلغ انبارداری را برای ترخیص کالای خود پرداخت نمایید.

 

فریت بار از گمرک فرودگاه امام خمینی

فریت بار به کالاهایی گفته می شود که مورد استفاده تجاری قرار نمی گیرند بلکه مصرف شخصی دارند و زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که فرد مسافر تصمیم دارد به مسافرت های طولانی برود یا قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارد و تصمیم دارد وسایل مورد نظر خود را به همراه داشته باشد. در این زمان از فریت بار استفاده می شود. تعرفه های مرتبط با فریت بار متفاوت از تعرفه بسته های و ارسال های مرتبط با کارگو است و هزینه کمتری برای شخص دارد.

مراحل انجام فریت بار در فرودگاه امام خمینی

 • چند روز قبل از پرواز خود باید به بخش فریت بار گمرک فرودگاه امام خمینی مراجعه نمایید و فرم های مرتبط با تشریفات گمرکی را پر کنید.
 • بعد از ارزیابی پته سبز گمرکی دریافت می کنید و باید یک شرکت حمل و نقل انتخاب نمایید
 • بارنامه و تگ بار را دریافت خواهید کرد.
 • کالاهایی که به وسیله فریت بار ارسال می شوند مشمول تعرفه های گمرکی عادی نیستند و هزینه بسیار کمتری دارند. هزینه اصلی در فریت بار مرتبط با بارنامه است.

 

 

چه مدارکی برای ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی ضروری است؟

برای ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی و تمامی نقاط گمرکی در کشور نیازمند مدارکی هستید که مهم ترین این مدارک عبارتد از:

 • بارنامه
 • قبض انبار
 • پروفرما
 • پکینگ لیست
 • گواهی مبدا

داشتن این مدارک برای ترخیص کالا ار فرودگاه امام خمینی ضروری است. 

 

معرفی حوزه های گمرکی فرودگاه امام خمینی

 • حوزه ی اول : تجاری
 • حوزه ی دوم : تجاری
 • حوزه سوم : امانات پستی
 • حوزه چهارم: امور مسافری
 • حوزه ی پنجم : مهرآباد
 • حوزه ی ششم: گمرک تخصصی نفت

 

نحوه ی ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام خمینی

 • ارسال کالا از مبدا به فرودگاه امام خمینی
 • تخلیه تمامی کالا ها در گمرک فرودگاه
 • نگهداری کالاها در انبارهای گمرک فرودگاه برای انجام فرایندهای قانونی
 • انجام فرایندهای اداری توسط صاحب کالا یا شخص ترخیص کار
 • تایید کارشناس گمرک
 • پرداخت هزینه های گمرکی
 • دریافت مجوز ورود به داخل کشور

 

 

چه بارهایی در حمل و نقل هوایی و از طریق گمرک فرودگاه امام خمینی به کشور وارد می شوند؟

1-بارهای معمولی

کالاهای بسیار زیادی وجود دارند که قانون گذار هیچ گونه محدودیتی برای واردات و صادرات این دسته از محصولات وضع نکرده است و به راحتی امکان ترخیص این دسته از کالاها وجود دارد. از جمله این موارد می توان به کتابها و نشریات اشاره کرد.لوازم شخصی به جز لوازم آرایش و عطریات، لوازم منزل به جز شکستنی ها ، محصولات پلاستیکی کارخانجات، لوازم ساختمانی مانند محصولات چوبی و سرامیک و شیرآلات، لوازم یدکی ، ابزار آلات ، صنایع دستی ، فرش، لوازم الکتریکی و برقی مانند تلویزیون ،کامپیوترو غیره و بسیاری از لوازم و اشیاء دیگر که برحسب مورد در این گروه قرار می گیرند.

 

۲-بارهای فاسدشدنی

بسیاری از محصولات دارویی ،خوراکی، کشاورزی و دامی در صورتی که در شرایط مناسب قرار نگیرند فاسد می شوند.برای حمل این دسته از کالاها باید از هواپیمای مناسب که دارای سردخانه است استفاده شود.

 

۳-بارهای حجمی و سبک

گاهی اوقات محصولات دارای حجم زیادی اشغال می کنند اما نسبت به حجمشان وزن کمی دارند. برای محاسبه بارهای حجمی طول و عرض و ارتفاع را بر حسب سانتی متر در هم ضرب می کنیم و حاصل ضرب را بر عدد 6000 تقسیم می کنیم. عدد به دست آمده را با وزن اصلی مقایسه کرده و عدد بزرگتر را به عنوان وزن حجمی را برای محاسبه قیمت مرسوله مد نظر قرار می دهیم.

 

4-بارهای خطرناک

حمل و نقل برخی از بارها در دسته کالاهای خطرناک قرار دارد و ارسال آنها باید حتما در بسته بندی خاص و طبق قوانین سخت گیرانه ای انجام شود. این کالاها شامل : 1- مواد منفجره 2- گازهای قابل اشتعال 3-مواد مسری 4-اسیدها 5-مایعات قابل اشتعال 6 –مواد رادیواکتیو  7– اجسام قابل اشتعال 8- مواد اکسید کننده  9- مواد مغناطیسی، باطری، یخ خشک و محصولات پلیمری