خدمات بازرگانی تاجر
ترخیص کالا

ترخیص کالا

ترخیص کالا

 

ترخیص کالای شما از گمرک در کمترین زمان توسط شرکت خدمات بازرگانی تاجر

شرکت خدمات بازرگانی تاجر با همکاری ده ها متخصص در حوزه ترخیص کالا و با تکیه بر توانمندی اطلاعاتی و تجربیاتی که طی سال ها فعالیت در حوزه ترخیص کالا کسب نموده توانسته است کارنامه ی درخشانی از خود در این صنعت بر جای بگذارد.

تلاش ما همواره بر این بوده تا با کمترین هزینه و در کمترین زمان کالای مورد نظر بازرگانان را طی فرایندهای قانونی به کشور وارد نماییم. خدمات بازرگانی شرکت تاجر به شرح زیر می باشد:

انجام کلیه فرایندهای گمرکی در حوزه ترخیص کالا

پست سریع بین المللی و واردات کالای بازرگانان

مشاوره های لازم برای انجام فرایندهای فنی و اداری در امر واردات و صادرات

اخذ مجوزهای لازم برای واردات و ترخیص کالا

 

دلایل اصلی گیر کردن کالا در گمرک کشور و نقش ترخیص کار در ترخیص کالاها

نداشتن مجوز ثبت سفارش

عدم ارائه کد رهگیری بانک برای بازرگانانی که از ارز دولتی استفاده کرده اند

طولانی شدن صدور مجوزهای قانونی

عدم پرداخت حقوق ورودی به دلیل عدم تمکن مالی صاحب کالا

طولانی شدن روند رسیدگی به ارزش کالاهای درج شده در اظهارنامه گمرکی

طولانی شدن بررسی اظهارنامه توسط کارشناسان

شرکت بازرگانی تاجر با داشتن تخصصی چندین ساله در حوزه ترخیص کالا می تواند در تمامی موارد ذکر شده به شما کمک نماید تا هر چه سریع تر به ترخیص کالای خود بپردازید. همچنین تاجر با ارائه مشاوره رایگان به کلیه بازرگانان قبل از شروع کار کمک می‌نماید تا چالش های احتمالی به حداقل برسند.

یکی از مسایلی که روزانه تمامی تاجران و کسانی که در حوزه واردات و صادرات کالا مشغول به فعالیت هستند با آن مواجهند،  ترخیص کالا از گمرگ است. شاید بتوان گفت که ترخیص کالا از گمرک یکی از پیچیده ترین و طولانی ترین مسایل مربوط به واردات کالاست و قوانین متعدد و پیچیده ای که در این زمینه وجود دارد . برای ترخیص کالا از گمرک شما دو راه در پیش رو دارید :

انجام کارهای ترخیص کالا توسط خودتان و انجام فرایند های اداری پیچیده و زمان بر

سپردن مسئولیت ترخیص کالا به یک ترخیصکار یا یک شرکت خدمات بازرگانی (به صورت حق العملکاری یا با کارت بازرگانی همان شرکت)

 

 ترخیص کار چه کاری برای شما انجام می دهد؟

فرد ترخیص کار با توجه به دانش و تجربه ای که توسط سال ها تلاش در این زمینه کسب نموده به شما کمک می نماید تا در کمترین زمان فرایندهای اداری و حقوقی مربوط به ترخیص کالای شما در گمرک انجام شده و مرسوله وارداتی شما در کمترین زمان به شما تحویل داده شود. در واقع این فرد نماینده شما در انجام امور گمرکی خواهد بود.

فرد ترخیص کار برای اینکه بتواند به بهترین نحو ترخیص کالا را انجام دهد نیازمند اطلاعات در زمینه های زیر است:

بارنامه

گواهی مبدا یا سیاهه

پکینگ لیست

فاکتور فروشی که سندر می دهد یا اینویس

ترخیص کار باید قبل از ورود کالا به گمرک به مدارک ذکر شده دسترسی داشته باشد. در صورتی که کالاهای شما برای وارد شدن به کشور نیاز به دریافت مجوز از ارگان یا موسسه خاص دیگری را نیز داشته باشد باید این مدارک را نیز به شخص ترخیص کار تحویل دهید.با توجه به تغییر مداوم قوانین گمرکی در کشور ایران بسیار حایز اهمیت است که شخص ترخیص کار از تجربه و دانش کافی برخوردار باشد.

 

هزینه ترخیص کالا از گمرک

 

هزینه ترخیص کالا شامل موارد متعددی از جمله هزینه های مربوط به انبار داری، باربری و تخلیه بار، بدرقه کالا، هزینه های مربوط به کارشناسی کالا و... است که از صاحب محصول دریافت خواهد شد. علاوه بر موارد ذکر شده 5% ارزش گمرکی محصولا به علاوه سود بازرگانی نیز از صاحب محصول گرفته خواهد شد که این هزینه توسط سازمان گمرکی ایران دریافت خواهد شد.

 

مراحل ترخیص کالا از گمرک ایران شامل موارد زیر است:

انجام ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت

دریافت گواهی ترخیص از شرکت حمل کننده کالا برای محصولاتی که به صورت دریایی ارسال شده اند یا دریافت قبض انبار برای کالاهایی که با هواپیما یا به صورت زمینی ارسال شده اند.

اظهار کالا

آماده سازی کالا جهت ارزیابی در سازمان گمرکی کشور

فرایند های مرتبط با ارزیابی و کارشناسی کالا

واریز هزینه های مربوط به امور گمرکی

ارسال محموله به پایانه حمل و نقل

بارگیری و خروج کالا از گمرک

 

مشکلات رایج ترخیص کالا که اغلب وارد کنندگان تجربه آن را داشته اند:

ارائه نشدن صحیح اسناد مالکیت به خریدار توسط فروشنده : که این امر نیز ناشی تاثیر تحریم ها در انتقال پول و اخذ اسناد مالکیت است. هر یک روز معطلی در روند ترخیص کالا می تواند معادل یک درصد به قیمت تمام شده کالا اضافه نماید که موجب ضرر هنگفت به وارد کننده و مصرف کننده کالا است.

 

کرایه معطلی : در صورتی که محموله شما به هر دلیلی امکان ترخیص در زمان مقرر را نداشته باشد، مجبور به نگهداری محموله بیشتر از زمان موافقت شده هستید که برای این کار باید کرایه معطلی پرداخت نمایید.

 

مدارک نادرست یا عدم وجود مدرک :صورتحساب اصلی که مرتبط با محموله وارداتی شماست سند بسیار مهمی برای ترخیص کالا محسوب می شود و فقدان آن روند ترخیص کالا را کند و یا حتی غیرممکن خواهد ساخت.

عدم آشنایی صحیح با قوانین گمرکی: وجود قوانین پیچیده و موازی در گمرک گاهی موجب ایجاد دردسرهایی در ترخیص کالا خواهد شد. یک ترخیص کار حرفه ای باید به تمامی قوانین گمرکی و شیوه های اداری مسلط باشد تا به بهترین نحو بتواند مجوزهای گمرکی را اخذ نماید.بهترین راه برای جلوگیری از چنین مشکلاتی راهنمایی از یک فرد مسلط یا تماس با یک شرکت خدمات بازرگانی از جمله شرکت بازرگانی تاجر است.

 

شرکت خدمات بازرگانی تاجر با همکاری ده ها متخصص در حوزه ترخیص کالا و با تکیه بر توانمندی اطلاعاتی و تجربیاتی که طی سال ها فعالیت در حوزه ترخیص کالا کسب نموده توانسته است کارنامه ی درخشانی از خود در این صنعت بر جای بگذارد.

تلاش ما همواره بر این بوده تا با کمترین هزینه و در کمترین زمان کالای مورد نظر بازرگانان را حمل و ترخیص نماییم.

 

 

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

 

02158261000