خدمات بازرگانی تاجر
حمل و نقل بین المللی دریایی

حمل و نقل بین المللی دریایی

حمل و نقل بین المللی دریایی (FCL , LCL)
حمل و نقل بین المللی دریایی

شرکت خدمات بازرگانی تاجر با کمک شرکای تجاری خود در چین و ایران، امکان ارائه خدمات حمل و نقل بین المللی دریایی به بازرگانان و صاحبان کسب وکار را دارد. عمدتا این خدمت به دو صورت EXW یا FOB انجام می شود. 

تاجر می تواند در حمل و نقل بین المللی دریایی بار شما را به دو صورت زیر به یکی از بنادر جنوبی کشور برساند و از طریق ترخیصکاران خود بار شما را ترخیص کرده و درب محل کارتان به شما تحویل دهد. عملا می توان گفت خدمات حمل و نقل بین المللی دریایی تاجر درب به درب می باشند. ما به دو صورت FCL و LCL می توانیم بار شما را به ایران ارسال کنیم.

 بارگیری کامل کانتینر (FCL):

20 فوت، با ظرفیت داخلی 33 متر مکعب است.

40 فوت، قادر به حمل 66 متر مکعب است.

 

 بارگیری کمتر از یک کانتینر (LCL):

این گزینه برای مقادیر کم هزینه تر است زیرا فقط یک قسمت از کانتینر برای حمل و نقل بین المللی دریایی کالاهای شما استفاده می‌شود. این راه حل به شما اجازه می‌دهد هزینه های حمل و نقل بین المللی خود را به طور قابل توجهی توجیه کنید. کالاهای شما در کنار کالاهای دیگر مشتریان بارگیری می‌شوند و شما فقط برای فضای مورد نیاز خود، هزینه خواهید پرداخت. LCL برای حجم بین 0 تا 15 متر توصیه می‌شود. با این حال، ممکن است بسته به بندر خروج متفاوت باشد.

برای همکاری در حوزه حمل ونقل بین المللی دریایی با شرکت تاجر حتما بایستی قبل از ارسال بار، ثبت سفارش خود را در سامانه گمرک انجام داده باشید.

 

برخی خدمات تاجر در حوزه حمل ونقل بین المللی دریایی عبارتند از:

 • امکان بارگیری کالا از درب کارخانه در تمام شهرهای کشور چین
 • رهگیری آنلاین مرسولات از لحظه تحویل بار به تاجر تا لحظه تحویل به مشتری
 • ارتباط پیوسته کارشناسان با مشتریان
 • هماهنگی سریع با فرستنده (سندر)
 • حمل بار بدون محدودیت وزنی
 • امکان ارسال بار به سراسر کشور

 


برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه حمل و نقل بین المللی دریایی با ما تماس بگیرید

 

02188383579

 

 

حمل و نقل دریایی یکی از بهترین شیوه های حمل و نقل کالا بین کشورهای مختلف دنیاست و یکی از ارکان اصلی تجارت جهانی محسوب می شود.بیش از 90 درصد کالاهای تجاری که بین کشورها رد و بدل می شود به وسیله حمل و نقل دریایی جابه جا می‌شود  که نشان از حجم و گستردگی این شیوه حمل و نقل تجاری دارد. حمل و نقل دریایی تاثیر به سزایی در جایگاه تجاری یک کشور در دنیا دارد.

حمل و نقل دریایی هزینه بسیار کمتری نسبت به حمل و نقل هوایی دارد و موجب کاهش هزینه های محصول می شود به همین دلیل اغلب اوقات تجار و شرکت های وارداتی ترجیح می دهند که محصولات حجیم و سنگین خود را از کانال حمل و نقل دریایی جابه جا نمایند.

 

انواع روش های حمل و نقل دریایی

 • ترانشیپ : گاهی به دلیل مشکلات فنی یا حقوقی امکان ترخیص کالا در یک مسیر گمرکی وجود ندارد. یکی از روش های حل این مشکل انتقال بار به محل گمرکی دیگر است که دارای این مشکلات نباشد. از این روش برای کاهش هزینه های انتقال بار و یا دور زدن تحریم ها استفاده می شود. در ترانشیپ اغلب بار در گمرک دوم تخلیه شده و مجددا برای ارسال به داخل کشور باید بارگیری شود.
 • چارتری: در حمل و نقل دریایی به شیوه چارتری تمامی کشتی برای انتقال محموله رزرو می شوند و این کشتی محصول دیگری برای جا به جایی نخواهند داشت.در این روش که برای محصولات فله ای مورد استفاده قرار می گیرد معمولا به یکی از دو شیوه چارتر برای مدت زمان مشخص یا چارتر برای مبدا و مقصد مشخص مابین طرفین تنظیم می گردد. در اغلب اوقات قراردادهای چارتر به این صورت است که اجاره کننده کشتی چارتری باید هزینه کامل کشتی را پرداخت نماید.
 • روش کراس استافینگ : در این روش حمل و نقل دریایی ، کانتینر حامل محموله مورد نظر، از یک کشتی به کشتی دیگر منتقل می شود.

 

مزایای روش حمل و نقل دریایی نسبت به دیگر روش های حمل و نقل

 • اولین و مهم ترین مزیت روش حمل و نقل دریایی نسبت به دیگر روش های حمل و نقل هزینه بسیار مناسب است . حمل و نقل دریایی برای کالاهایی که عجله ای در دریافت آن ندارید بسیار ارزان تر و مناسب تر از دیگر روش های حمل و نقل می باشد.
 • امکان حمل کالاهای بسیار سنگین، فله ای ، کالاهایی که حجم نامتعارف دارند و امکان قرار دادن آن ها در هواپیما یا دیگر وسایل نقلیه وجود ندارد در شیوه حمل و نقل دریایی وجود دارد.
 • امکان حمل کالا به دورترین نقاط جهان که دارای مسیر دریایی باشند وجود دارد

 

حمل و نقل بین المللی دریایی از چین به ایران

همان طور که می دانید هر دو کشور ایران و چین به آب های آزاد دسترسی دارند و به راحتی امکان حمل و نقل کالا از مسیر دریایی بین این دو کشور امکان پذیر است. در صورتی که تصمیم دارید واردات محصولات خود را از چین به ایران به روش حمل و نقل دریایی به انجام برسانید، باید توجه داشته باشید که از زمان حرکت کشتی تا زمان پهلو گرفتن کشتی حامل محموله مورد نظر شما بین 35 الی 40 روز به زمان نیاز دارید. هم اکنون شهرهای گوانجو و شنزن ارسال بار زیادی به ایران دارند.

حمل و نقل بین المللی دریایی به روش ترکیبی

در این روش بار تجاری شما ابتدا به کشورهای همسایه نظیر امارات یا قطر ارسال خواهد شد و بعد از آن مجددا به ایران ارسال می شود.

 

 

چه مدت زمان طول می کشد که کالاها به وسیله پست بین المللی دریایی به دست ما برسند؟

مدت زمان رسیدن محصولات شما که به وسیله پست بین المللی دریایی ارسال شده اند به عوامل مختلفی بستگی دارد. به صورت کلی دربازه زمانی بین ۳۰ الی ۵۰ روز از زمان تحویل کالای شما به شرکت کشتیرانی کالای شما به مقصد خواهد رسید.با این حال شرایط پیش بینی نشده ممکن است موجب کاهش یا افزایش زمان ارسال شوند. به همین دلیل است که  بعد از ارسال زمان تقریبی رسیدن کالا به شما اعلام خواهد شد.

 

 

 

عوامل تاثیر گذار بر هزینه حمل و نقل بین المللی دریایی:

 • قیمت سوخت : با توجه به تغییرات قیمت نفت و سوخت های فسیلی که نقش اساسی در حمل و نقل بین المللی دریایی دارند هزینه نقل و انتقال به شیوه دریایی در زمان های مختلف نیز دستخوش تغییرات می شود. بخش عمده ای از هزینه ای که برای حمل و نقل بین المللی دریایی پرداخت می کنید بابت هزینه سوخت است.

 

 • گنجایش کشتی و میزان تقاضا : گاهی اوقات میزان تقاضا برای ارسال کالا به وسیله کشتی بسیار زیاد است و با توجه به اینکه فقط شرکت های کشتیرانی محدودی به کشور ایران خدمات ارایه می کنند ظرفیت کمی برای حمل بار بیشتر وجود دارد. با افزایش تقاضا و کاهش حجم قابل انتقال توسط کشتی ، هزینه دریافتی توسط شرکت کشتیرانی نیز افزایش خواهد داشت.

 

 • تغییرات در نرخ ارز: شرایط اقتصادی و نوسانات ارز تاثیر مهمی بر هزینه حمل و نقل بین المللی دریایی خواهد داشت. با توجه به شرایط نوسانات ارزی در داخل کشور ممکن است این هزینه طی روزهای مختلف افزایش یا کاهش داشته باشد به همین دلیل بهتر است برای دریافت هزینه قطعی با مشاوران شرکت بازرگانی تاجر تماس بگیرید.

 

 • ماه و فصل ارسال کالا : در فصول مختلف تقاضا برای برخی ارسال برخی از کالاها دچار تغییر شده و این مساله می تواند بر هزینه حمل و نقل بین المللی دریایی تاثیر گذار باشد.

 

 • شرکت خدمات دهنده حمل و نقل بین المللی دریایی : شرکت های مختلف نرخ ها و هزینه های مختلفی برای حمل و نقل بین المللی دارند به همین دلیل انتخاب هر شرکت می تواند برهزینه تمام شده حمل و نقل کالا تاثیر گذار باشد.

 

بندرهای اصلی و مهم ایران برای حمل و نقل بین المللی دریایی و ترخیص کالا

جنوب کشور ایران و در حوزه خلیج فارس بنادر اصلی گمرکی کشور قرار دارد که به وسیله آب های آزاد امکان حمل و نقل بین المللی را برای کشورمان فراهم نموده است. بندر چابهار از جمله مهم ترین این بنادر است که نقش اصلی و بسیار مهمی در حوزه واردات و صادرات کالا دارد.همچنین بندرهای امام خمینی و شهید رجایی نیز از مهم ترین و پرتردد ترین بندرهای حوزه صادرات و واردات کالا محسوب می شوند.

 

 

انواع روش های حمل و نقل بین المللی دریایی

در اینجا به طور خلاصه و تیتروار انواع روش های حمل و نقل دریایی را بازگو می کنیم:

روش کراس استافینگ: هنگامی که کالای مورد نظر به صورت مستقیم قابل ارسال نباشد به این روش حمل می شود و کانتینر حاوی آن کالا به کشتی دیگری منتقل می شود.

روش ترانشیب: این روش برای بندرهایی مناسب است که به صورت مستقیم قادر به حمل دریایی نیستند. در این روش کالا از طریق تغییر کشتی انتقال داده می شود که غالبا این بار تخلیه و به صورت مجدد بارگیری می شود.

روش چارترینگ: این روش برای حمل بارهای حجیم و بدون بسته بندی مناسب است. در این روش بارها را به صورت اجاره کشتی، چارترینگ یا رزرو منتقل می کنند.

روش گروپاژ و پروژه ای: برای حمل کالاهای وارداتی و صادراتی به صورت گروپاژ و پروژه ای از این روش استفاده می شود. قبلا درباره این روش توضیح داده شد.

روش حمل کالاهای فله ای: کالاهای بدون بسته بندی و به صورت فله ای، با این روش حمل و نقل می شوند.

روش صدور مجدد بارنامه: در این روش حمل بار به صورت غیرمستقیم انجام گرفته و بارنامه مطابق با شرایط درخواستی مشتری صادر می شود.