خدمات بازرگانی تاجر
واردات از ترکیه با شرکت خدمات بازرگانی تاجر

واردات از ترکیه با شرکت خدمات بازرگانی تاجر

واردات از ترکیه با شرکت خدمات بازرگانی تاجر

واردات از ترکیه با شرکت خدمات بازرگانی تاجر

در سال های اخیر شاهد هستیم که واردات از ترکیه رشد چشم گیری داشته است و محصولات تولید شده در ترکیه از کیفیت و استاندارد بالایی برخوردار هستند. در اوایل سال 2000 میلادی اقتصاد ترکیه دچار فروپاشی شده بود و تورم بالا نیز نارضایتی مردم این کشور را به دنبال داشت اما اکنون رشد اقتصادی چشمگیر ترکیه موجب شده تا این کشور به یک کشور مطرح در بسیاری از بخش های اقتصادی تبدیل شود.

با افزایش تحریم ها و فشار وارده به شرکت های بین المللی، واردات محصولات از کشورهایی نظیر آلمان، ژاپن و کره جنوبی به ایران کاهش یافت اما کشور ترکیه به دلیل نزدیکی و بهره مندی از تکنولوژی مدرن و پیشرفته توانسته است تبادلات مالی و تجاری زیادی با کشورمان داشته باشد و از محصولات این کشور در ایران استقبال خوبی صورت گرفته است. همچنین افزایش نرخ دلار موجب شده تا واردات از ترکیه به دلیل نزدیکی مسیر و کاهش هزینه های حمل و نقل به شدت کاهش بیابد. در حال حاضر ترکیه چهارمین شریک تجاری ایران است و انواع کالاهای مصرفی، تجاری و تولیدی از این کشور به ایران وارد می شود.

واردات از ترکیه

کشور ایران و ترکیه به دلیل داشتن مرزهای مشترک و قرار گرفتن در یک منطقه جغرافیایی ظرفیت زیادی برای تبادلات تجاری دارند و به همین دلیل قراردادهای زیادی در بخش های گمرکی، قوانین تسهیل کننده واردات و صادرات، دفاتر تجاری مشترک و خدمات ارزی بین دو کشور وجود دارد. با وجود این قراردادها، روابط بازرگانی دو کشور روز به روز در حال بهبود است. یکی از این قراردادها عضویت مشترک هر دو کشور در کنسوانسیون تیر است که بر اساس این کنوانسیون سند گمرکی برای ترانزیت محصول بین دو کشور ایران و ترکیه در کشور مبدا صادر می شود و حاوی مشخصات وسیله حمل و نقل و کالا می باشد و وسیله نقلیه از کشور مبدا بدون بازرسی گمرکی عبور می نماید که این امر موجب سهولت بیشتر واردات از ترکیه شده است. دو گمرک فعال بین کشور ایران و ترکیه، گمرک بازرگان و جلفا می باشد که روزانه میلیون ها دلار تبادل تجاری بین کشور ایران و ترکیه از این مسیر انجام می شود.

واردات از ترکیه به صورت هوایی و زمینی توسط خدمات بازرگانی تاجر

ترکیه کشوری اوراسیایی است که بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی یا آسیای کوچک در شمال غرب آسیا و خاورمیانه واقع است و بخش کوچکی نیز به نام تراکیه در منطقه بالکان (منطقه‌ای در جنوب شرق اروپا) قرار دارد. بزرگترین شهرهای ترکیه به ترتیب: استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا، آدانا، غازی عینتاب، آنتالیا، قونیه و قیصریه هستند. بیشتر شهرهای این کشور دارای پارک‌های ملی و شهری سطح بالا هستند و همانند کشورهای غربی، هر شهر بزرگ در ترکیه دارای ناحیه تجاری است. همسایگی با ایران و شباهت های فراوان فرهنگی بین دو ملت سبب شده است تا واردات از ترکیه رونق فراوانی داشته باشد. هم اکنون واردات از ترکیه به دو صورت حمل و نقل بین المللی هوایی و حمل و نقل بین المللی زمینی انجام می شود. ترکیه یکی از شرکای بزرگ تجاری ایران به حساب می آید که سالانه واردات از ترکیه به صورت انبوه توسط افراد و بخش دولتی انجام می شود. سهم واردات از ترکیه در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ هم از لحاظ وزنی و هم از لحاظ دلاری با کاهش رو به رو بوده به گونه ای که سهم ارزشی واردات از ترکیه در سال ۹۴ به میزان ۷٫۱۹ درصد و سهم وزنی آن ۷٫۲۳ درصد بوده است بخشی از این کاهش به دلیل گشایش بازار های جهانی به ایران بوده که بازرگانان مستقیما کالای خود را از کشور اروپایی مورد نظرشان تامین می کنند.

واردات از ترکیه و توافقات دو کشور ایران و ترکیه

یکی از تسهیل کننده های تجارت و بازرگانی با ترکیه عضویت مشترک ایران و ترکیه در کنوانسیون تیر می باشد عطف به این کنوانسیون واردات از ترکیه به تمامی گمرک های کشور تحت این رویه گمرکی صورت می گیرد به این مفهوم که هر دو کشور متعهد شده اند تا پلمپ گمرکی مبدا را مگر در شرایط خاص و ظن به قاچاق و خلاف تا گمرک مقصد باز نکنند که این امر منجر به سهولت و تسریع تجارت با کشور های عضو این کنوانسیون بوده است. دو گمرک بازرگان و گمرک جلفا از جمله مهم ترین گمرک های مرزی و ورودی فعال در این منطقه می باشند. بر اساس تحلیل های آماری به دست آمده از سایت گمرک ایران در سال ۹۵، می توان گفت که گمرک بازرگان بیش ترین حجم واردات از ترکیه را داشته به صورتی که بیش از ۳۹۰ هزار تن کالا با ارزش بیش از ۵۰۶ میلیون دلار از ترکیه وارد این گمرک شده و پروسه ترخیص کالا در آن گمرک صورت گرفته است یعنی ۱۹ درصد سهم ارزشی و ۲۴ درصد سهم وزنی واردات از ترکیه به ایران در این گمرک بوده است اما از لحاظ ارزش دلاری بیش ترین میزان واردات از ترکیه متعلق به گمرک تهران بوده است به صورتی که بیش از ۱۸۹ هزار تن کالا با ارزش بیش از ۵۹۶ میلیون دلار وارد گمرک تهران شده یعنی سهم وزنی گمرک تهران در واردات از ترکیه ۱۲ درصد و سهم ارزشی آن ۲۲ درصد می باشد.

واردات از ترکیه به صورت هوایی توسط شرکت خدمات بازرگانی تاجر:

امروزه بسیاری از بازرگانان ترجیح می‌دهند کالای خود را به صورت هوایی حمل کنند و به مقصد بفرستند. حمل و نقل بین المللی هوایی یکی از امن ترین روش های ارسال بار می‌باشد و امروزه مورد توجه بسیاری از بازرگانان قرار گرفته است. نکته بسیار مهم در حمل و نقل بین المللی هوایی ارزش کالا و وزن آن می‌باشد که می‌تواند بازرگان را به سمت یکی از خدمات کارگو یا اکسپرس سوق دهد. شرکت خدمات بازرگانی تاجر هم اکنون می‌تواند بارهای بازرگانان را از تمامی نقاط ترکیه با بهترین قیمت و کمترین زمان ممکن به ایران حمل کند. در حال حاضر گمرک فرودگاه امام خمینی مقصد بسیاری از بارهای شرکت خدمات بازرگانی تاجر می باشد.کارشناسان ما در شرکت خدمات بازرگانی تاجر همیشه آماده خواهند بود تا به صورت رایگان و در کمترین زمان ممکن، هزینه نهایی حمل و ارسال محموله های شما را بر اساس مشخصات ارائه شده؛ اعلام نمایند. همچنین مشتریان گرامی می‌توانند رهگیری آنلاین مرسولات خود را نیز از طریق سایت تاجر انجام دهند.برخی خدمات تاجر در حوزه واردات از ترکیه عبارتند از:

 • امکان بارگیری کالا از درب کارخانه در تمام شهرهای کشور ترکیه
 • رهگیری آنلاین مرسولات از لحظه تحویل بار به تاجر تا لحظه تحویل به مشتری
 • ارتباط پیوسته کارشناسان با مشتریان
 • هماهنگی سریع با فرستنده
 • حمل بار بدون محدودیت وزنی
 • امکان ارسال بار از تهران به سراسر کشور

واردات از ترکیه به صورت زمینی توسط شرکت خدمات بازرگانی تاجر:

به دلیل همجواری ایران و ترکیه یکی از روش های واردات از ترکیه  حمل زمینی می باشد. مرزهای زمینی ایران برای واردات از ترکیه عبارتند از: مرز بازرگان، مرز سرو، مرز رازی و مرز خوی

شرکت خدمات بازرگانی تاجر می تواند واردات از ترکیه به صورت زمینی را از مرزهای ذکر شده برای مشتریان انجام دهد.

خدمات شرکت بازرگانی تاجر برای ترخیص و واردات کالا از ترکیه

شرکت خدمات بازرگانی تاجر امکان ارائه انواع خدمات مورد نظر بازرگانان ایرانی برای واردات از ترکیه را دارد. ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا از گمرک، عقد قرارداد برای حمل ونقل کالا تا محل مورد نظر شما، اخذ مجوزهای بازرگانی و تجاری از جمله خدمات شرکت بازرگانی تاجر برای واردات کالا از ترکیه است. ما با داشتن همکاران با تجربه و مجرب در زمینه امور گمرکی و واردات کالا از ترکیه می توانیم بهترین خدمات گمرکی را به بازرگانان ایرانی ارائه دهیم.

برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه واردات از ترکیه با ما تماس بگیرید.

02158261000

مزایای واردات از ترکیه

 • وجود مسیرهای زمینی و ریلی بین دو کشور و امکان حمل و نقل ارزان
 • دسترسی ترکیه به بازارهای بین المللی
 • کیفیت مطلوب کالاهای تولید شده در ترکیه
 • قیمت مناسب نسبت به کالاهای آلمانی، فرانسوی و...
 • وجود قوانین گمرکی تسهیل کننده
 • کاهش نرخ تعرفه واردات در چارچوب موافقت نامه های دو جانبه
 • امکان ثبت و تاسیس شرکت در ترکیه توسط بازرگانان ایرانی
 • وجود اتاق بازرگانی ایران و ترکیه و پیگیری مسایل مرتبط با بازرگانان ایرانی

 

مراحل واردات از ترکیه و ترخیص کالا

واردات قانونی کالا از ترکیه به ایران شامل مراحل گمرکی و قانونی است که باید توسط بازرگانان رعایت شده تا محصول مورد نظر به صورت قانونی وارد کشور شود. ترخیص کالا باید توسط صاحب کالا یا نماینده وی انجام شود. تشریفات گمرکی برای ورود کالا از ترکیه به ایران شامل موارد زیر است :

 • بازرسی کالا پیش از حمل به داخل کشور: همان طور که ذکر شد کشور ایران و ترکیه به خاطر عضویت در کنوانسیون تیر از مزایای تجاری این طرح استفاده می کنند. بر طبق اخبار بیش از 90 درصد مبادلات قانونی بین دو کشور بر طبق مفاد این کنوانسیون انجام می پذیرد و نیازی به بازرسی کالا در مرزهای گمرکی وجود ندارد.
 • ثبت سفارش : با توجه به ماده 8 در قوانین گمرکی ایران (مقررات صادرات و واردات) و ماده 5 آیین نامه اجرایی، برای ورود همه کالا ها و محصولات باید ثبت سفارش شده و مجوز ورود از وزارت صنعت ، معدن و تجارت دریافت گردد.
 • دریافت مجوزهای لازم برای واردات محصول : کالاهای وارداتی بر حسب مجوز به سه گروه مجاز، مشروط و ممنوع تقسیم می شود. کالاهای مجاز کالایی است که واردات آن با رعایت ضوابط به راحتی امکان کسب مجوز برای ورود به داخل کشور را دارند و کالاهای ممنوع به هیچ عنوان اجازه ورود به داخل کشور توسط بازرگان را ندارند.
 • دریافت گواهی های بهداشتی: با توجه به اینکه بخش زیادی از محصولاتی که از ترکیه وارد می شود شامل محصولات زراعی، محصولات خوراکی و آریشی است باید برای این محصولات گواهی بهداشت نباتی و دامی (در صورت نیاز) دریافت شود.

 

 

شرکت خدمات بازرگانی تاجر با همکاری ده ها متخصص در حوزه ترخیص کالا و با تکیه بر توانمندی اطلاعاتی و تجربیاتی که طی سال ها فعالیت در حوزه ترخیص کالا کسب نموده توانسته است خدمات خوبی به بازرگانان ارائه دهد.

تلاش ما همواره بر این بوده تا با کمترین هزینه و در کمترین زمان کالای مورد نظر بازرگانان را طی فرایندهای قانونی به کشور وارد نماییم. خدمات بازرگانی شرکت تاجر به شرح زیر می باشد:

 • انجام کلیه فرایندهای گمرکی در حوزه ترخیص کالا
 • پست سریع بین المللی و واردات کالای بازرگانان
 • مشاوره های لازم برای انجام فرایندهای فنی و اداری در امر واردات و صادرات
 • اخذ مجوزهای لازم برای واردات و ترخیص کالا

 

برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه واردات از ترکیه با ما تماس بگیرید.

02158261000