خدمات بازرگانی تاجر
مشاوره امور گمرکی به صورت رایگان و ترخیص کالا با شرکت خدمات بازرگانی تاجر

مشاوره امور گمرکی به صورت رایگان و ترخیص کالا با شرکت خدمات بازرگانی تاجر

مشاوره امور گمرکی به صورت رایگان و ترخیص کالا با شرکت خدمات بازرگانی تاجر

مشاوره امور گمرکی به صورت رایگان و ترخیص کالا با شرکت خدمات بازرگانی تاجر

روزانه هزاران محصول و کالا به صورت رسمی توسط تاجران ایرانی به کشور وارد می شوند و همه ی این افراد جهت ترخیص باید فرایندهای قانونی و مراحل اداری را طی نمایند. انجام امور گمرکی و واردات کالا به داخل کشور نیازمند دانش گمرکی است که بسیاری از افراد زمان کافی و لازم برای مطالعه و آشنایی با این مسائل را ندارند. به همین دلیل از خدمات مشاوره امور گمرکی و ترخیص کالا که توسط شرکت های خدمات بازرگانی ارائه می شود استفاده می کنند. با راهنمایی شرکت های خدمات بازرگانی دیگر نیازی به بررسی مسایل و اخبار مرتبط با گمرک نخواهید داشت و می توانید از مشاوره رایگان در زمینه های مختلف مرتبط با واردات و صادرات استفاده نمایید. استفاده نکردن از خدمات مشاوره گمرکی در شرایط امروز که قوانین سخت گیرانه بیشتری برای مباحث واردات و صادرات وضع می شود می تواند هزینه بسیار زیادی برای شخص بازرگان داشته باشد. ترخیص کالا دارای مراحل پیچیده و تخصصی است که عدم آگاهی از قوانین گمرک و آیین نامه های اجرایی که دائما در حال تغییر است نیاز به تخصص، تجربه و یادگیری دارد و بدون داشتن اطلاعات لازم بازرگان دچار مشکلات زیادی خواهد شد.

 

هزینه ترخیص کالا از گمرک

 

هزینه ترخیص کالا شامل موارد متعددی از جمله هزینه های مربوط به انبار داری، باربری و تخلیه بار، بدرقه کالا، هزینه های مربوط به کارشناسی کالا و... است که از صاحب محصول دریافت خواهد شد. علاوه بر موارد ذکر شده 5% ارزش گمرکی محصولات به علاوه سود بازرگانی نیز از صاحب محصول گرفته خواهد شد که این هزینه توسط سازمان گمرکی ایران دریافت خواهد شد.

 

مراحل ترخیص کالا از گمرک ایران شامل موارد زیر است:

انجام ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت

دریافت گواهی ترخیص از شرکت حمل کننده کالا برای محصولاتی که به صورت دریایی ارسال شده اند یا دریافت قبض انبار برای کالاهایی که با هواپیما یا به صورت زمینی ارسال شده اند.

اظهار کالا

آماده سازی کالا جهت ارزیابی در سازمان گمرکی کشور

فرایند های مرتبط با ارزیابی و کارشناسی کالا

واریز هزینه های مربوط به امور گمرکی

ارسال محموله به پایانه حمل و نقل

بارگیری و خروج کالا از گمرک

 

مشکلات رایج ترخیص کالا که اغلب وارد کنندگان تجربه آن را داشته اند:

 

ترخیص کارها بر اساس سابقه و تجربه خود زمانی را جهت ترخیص کالا به بازرگان اعلام می نمایند اما ممکن است به دلایل مختلف ترخیص کالا به مدت زمان بیشتری نیاز داشته باشد و یا اینکه ترخیص کار نتوانسته است وظایف خود را به درستی انجام دهد و محصولات بازرگان در گمرک انبار می شوند.این امر منجر به بروز اختلاف بین طرفین می گردد. همچنین دیده شده است که ترخیص کار در راستای فرآیند ترخیص نکاتی را مد نظر قرار نداده و بار پس از رسیدن به ایران درگیر فرایندهای دریافت مجوزهایی جهت ترخیص شده است که قبلا این موارد توسط ترخیص کار به بازرگان اطلاع داده نشده و بازرگان دچار مشکلات عدیده ای جهت ترخیص می شود. کار کردن با ترخیص کار مطمئن برای بازرگانی که واردات مستمر دارد بسیار حائز اهمیت است. ترخیص کار حرفه ای همواره قبل از شروع کار همه مدارک قبل از ورود کالا به گمرک کشور مقصد را دریافت می نماید. این مدارک بایستی در دسترس ترخیص کار برای ترخیص کالا قرار گیرد حال اگر به مجوزهای دیگری از قبیل (( گواهی بهداشت یا قرنطینه)) نیز نیاز داشته باشید باید این موارد را نیز به لیست مدارک مورد نیاز جهت شروع کار ترخیص کالا اضافه نمود و یا اینکه برای برخی کالاهای خاص ممکن است مدارک خاصی مورد نظر باشد که بستگی به نوع کالا دارد

برخی از این مشکلات عبارتند از:

ارائه نشدن صحیح اسناد مالکیت به خریدار توسط فروشنده : که این امر نیز ناشی تاثیر تحریم ها در انتقال پول و اخذ اسناد مالکیت است. هر یک روز معطلی در روند ترخیص کالا می تواند معادل یک درصد به قیمت تمام شده کالا اضافه نماید که موجب ضرر هنگفت به وارد کننده و مصرف کننده کالا است.

 

کرایه معطلی : در صورتی که محموله شما به هر دلیلی امکان ترخیص در زمان مقرر را نداشته باشد، مجبور به نگهداری محموله بیشتر از زمان موافقت شده هستید که برای این کار باید کرایه معطلی پرداخت نمایید.

 

مدارک نادرست یا عدم وجود مدرک :صورتحساب اصلی که مرتبط با محموله وارداتی شماست سند بسیار مهمی برای ترخیص کالا محسوب می شود و فقدان آن روند ترخیص کالا را کند و یا حتی غیرممکن خواهد ساخت.

عدم آشنایی صحیح با قوانین گمرکی: وجود قوانین پیچیده و موازی در گمرک گاهی موجب ایجاد دردسرهایی در ترخیص کالا خواهد شد. یک ترخیص کار حرفه ای باید به تمامی قوانین گمرکی و شیوه های اداری مسلط باشد تا به بهترین نحو بتواند مجوزهای گمرکی را اخذ نماید.بهترین راه برای جلوگیری از چنین مشکلاتی راهنمایی از یک فرد مسلط یا تماس با یک شرکت خدمات بازرگانی از جمله شرکت بازرگانی تاجر است.

خدمات مشاوره امور گمرکی شرکت خدمات بازرگانی تاجر:

  • ارائه مشاوره تخصصی رایگان به مشتریان در امور مربوط به ترخیص، قوانین و آیین نامه های اجرایی
  • مشاوره در امور ثبت سفارش
  • مشاوره گمرکی در زمینه تعرفه های مرتبط با هر دسته کالا و تعیین تعرفه صحیح
  • ارائه پیشنهادات در زمینه حمل و نقل بین المللی
  • تخصیص کارشناسان مجرب به هر مشتری
  • مشاوره در زمینه ترخیص موردی برای کالاهای خاص
  • ارائه مشاوره خدمات ترخیص کلیه بارهای تجاری و غیرتجاری
  • ترخیص کلیه بارهای خاص که نیاز به مجوزهای اختصاصی برای خروج از گمرک دارند
  • مذاکره با شرکت های خارجی به خصوص در کشور چین از طرف شرکت ایرانی

 

 

 

برای بهره مندی از خدمات مشاوره گمرکی رایگان در هر کدام از موارد ذکر شده در فرایند ترخیص کالا می توانید با ما تماس بگیرید

02158261000