خدمات بازرگانی تاجر
ترخیص کالا از گمرک در بهترین زمان ممکن توسط شرکت خدمات بازرگانی تاجر

ترخیص کالا از گمرک در بهترین زمان ممکن توسط شرکت خدمات بازرگانی تاجر

ترخیص کالا از گمرک در بهترین زمان ممکن توسط شرکت خدمات بازرگانی تاجر

ترخیص کالا از گمرک در بهترین زمان ممکن توسط شرکت خدمات بازرگانی تاجر

شرکت بازرگانی تاجر با همکاری ده ها متخصص در حوزه ترخیص کالا و با تکیه بر توانمندی اطلاعاتی و تجربیاتی که طی سال ها فعالیت در حوزه ترخیص کالا کسب نموده توانسته است کارنامه ی درخشانی از خود در این صنعت بر جای بگذارد.

تلاش ما همواره بر این بوده تا با کمترین هزینه و در کمترین زمان کالای مورد نظر بازرگانان را طی فرایندهای قانونی به کشور وارد نماییم. خدمات بازرگانی شرکت تاجر به شرح زیر است:

انجام کلیه فرایندهای گمرکی در حوزه ترخیص کالا

حمل و نقل بین المللی و واردات کالای بازرگانان

مشاوره های لازم برای انجام فرایندهای فنی و اداری در امر واردات و صادرات

اخذ مجوزهای لازم برای واردات و ترخیص کالا

 

دلایل اصلی رسوب کالا در گمرک کشور و نقش ترخیص کار در ترخیص کالاها

نداشتن مجوز ثبت سفارش

عدم ارائه کد رهگیری بانک

طولانی شدن صدور مجوزهای قانونی

عدم پرداخت حقوق ورودی به دلیل عدم تمکن مالی صاحب کالا

طولانی شدن روند رسیدگی به ارزش کالاهای درج شده در اظهارنامه گمرکی

طولانی شدن بررسی اظهارنامه توسط کارشناسان

شرکت بازرگانی تاجر با داشتن تخصصی چندین ساله در حوزه ترخیص کالا می تواند در تمامی موارد ذکر شده به شما کمک نماید تا هر چه سریع تر به ترخیص کالای خود بپردازید.

 

 

یکی از مسایلی که هر روزه تمامی تاجران و کسانی که در حوزه واردات و صادرات کالا مشغول به فعالیت هستند ترخیص کالا از گمرگ است. شاید بتوان گفت که ترخیص کالا از گمرک یکی از پیچیده ترین و طولانی ترین مسائل مربوط به واردات کالاست و دلیل آن قوانین متعدد و پیچیده ای است که در این زمینه وجود دارد . برای ترخیص کالا از گمرک شما دو راه در پیش رو دارید :

انجام کلیه کارهای ترخیص کالا توسط خودتان و ورود به فرآیندهای اداری پیچیده و زمان بر

سپردن مسئولیت ترخیص کالا به یک فرد ترخیص کار یا شرکت ترخیص کار

 

 ترخیص کار چه کاری برای شما انجام می دهد؟

فرد ترخیص کار با توجه به دانش و تجربه ای که توسط سال ها تلاش در این زمینه کسب نموده به شما کمک می نماید تا در کمترین زمان فرایندهای اداری و حقوقی مربوط به ترخیص کالای شما در گمرک انجام شده و مرسوله وارداتی شما در کمترین زمان به شما تحویل داده شود. در واقع این فرد نماینده شما در انجام امور گمرکی خواهد بود. ترخیص کار می تواند فرآیند ترخیص را بر روی کارت بازرگانی مشتری یا بر روی کارت بازرگانی خود انجام دهد و این موضع کاملا به وضعیت مشتری بستگی دارد.

فرد ترخیص کار برای اینکه بتواند به بهترین نحو ترخیص کالا را انجام دهد نیازمند اطلاعات در زمینه های زیر است:

بارنامه

گواهی مبدا یا سیاهه

PACKING LIST

فاکتور فروش یا اینویس

ترخیص کار باید قبل از ورود کالا به گمرک به مدارک ذکر شده دسترسی داشته باشد. در صورتی که کالاهای شما برای وارد شدن به کشور نیاز به دریافت مجوز از ارگان یا موسسه خاص دیگری را نیز داشته باشد باید این مدارک را نیز به شخص ترخیص کار تحویل دهید. با توجه به تغییر مداوم قوانین گمرکی در کشور بسیار حائز اهمیت است که شخص ترخیص کار از تجربه و دانش کافی برخوردار باشد.

 

هزینه ترخیص کالا از گمرک

 

هزینه ترخیص کالا شامل موارد متعددی از جمله هزینه های مربوط به انبار داری، باربری و تخلیه بار، بدرقه کالا، هزینه های مربوط به کارشناسی کالا و... است که از صاحب محصول دریافت خواهد شد. علاوه بر موارد ذکر شده 5% ارزش گمرکی محصولات به علاوه سود بازرگانی نیز از صاحب محصول گرفته خواهد شد که این هزینه توسط سازمان گمرکی ایران دریافت خواهد شد.

 

مراحل ترخیص کالا از گمرک ایران شامل موارد زیر است:

انجام ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت

دریافت گواهی ترخیص از شرکت حمل کننده کالا برای محصولاتی که به صورت دریایی ارسال شده اند یا دریافت قبض انبار برای کالاهایی که با هواپیما یا به صورت زمینی ارسال شده اند.

اظهار کالا

آماده سازی کالا جهت ارزیابی در سازمان گمرکی کشور

فرایند های مرتبط با ارزیابی و کارشناسی کالا

واریز هزینه های مربوط به امور گمرکی

ارسال محموله به پایانه حمل و نقل

بارگیری و خروج کالا از گمرک

 

مشکلات رایج ترخیص کالا که اغلب وارد کنندگان تجربه آن را داشته اند:

ارائه نشدن صحیح اسناد مالکیت به خریدار توسط فروشنده : که این امر نیز ناشی تاثیر تحریم ها در انتقال پول و اخذ اسناد مالکیت است. هر یک روز معطلی در روند ترخیص کالا می تواند معادل یک درصد به قیمت تمام شده کالا اضافه نماید که موجب ضرر هنگفت به وارد کننده و مصرف کننده کالا است.

 

کرایه معطلی : در صورتی که محموله شما به هر دلیلی امکان ترخیص در زمان مقرر را نداشته باشد، مجبور به نگهداری محموله بیشتر از زمان موافقت شده هستید که برای این کار باید کرایه معطلی پرداخت نمایید.

 

مدارک نادرست یا عدم وجود مدرک :صورتحساب اصلی که مرتبط با محموله وارداتی شماست سند بسیار مهمی برای ترخیص کالا محسوب می شود و فقدان آن روند ترخیص کالا را کند و یا حتی غیرممکن خواهد ساخت.

عدم آشنایی صحیح با قوانین گمرکی: وجود قوانین پیچیده و موازی در گمرک گاهی موجب ایجاد دردسرهایی در ترخیص کالا خواهد شد. یک ترخیص کار حرفه ای باید به تمامی قوانین گمرکی و شیوه های اداری مسلط باشد تا به بهترین نحو بتواند مجوزهای گمرکی را اخذ نماید.بهترین راه برای جلوگیری از چنین مشکلاتی راهنمایی از یک فرد مسلط یا تماس با یک شرکت خدمات بازرگانی از جمله شرکت بازرگانی تاجر است.

 

در صورت داشتن هر گونه سوال می توانید با شرکت خدمات بازرگانی تاجر تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید

02158261000